A dokumentum létrehozásában Buda Péter, Gábor György, Wildmann János és Gulyás Kálmán egyházügyi államtitkár működött közre. A koncepció depolitizálni kívánja az egyházak és a kormány közötti kapcsolatot. Mint a szövegben olvasható: „Szabad egyház szabad államban – a kormány meggyőződése szerint ez az elv biztosítja az egyén és az egyház szabadságát és mindenfajta közvetlen ideológiai és politikai hatástól független szabad fejlődését.” A kormány kötelességének tekintik, hogy „garantálja az alkotmányban rögzített jogok, valamint a jogszabályokban, érvényes megállapodásokban és szerződésekben foglalt rendelkezések” teljesítését. A koncepció az ingatlanrendezés felgyorsítását javasolja, és szorgalmazza, hogy az állam „félreérthetetlenül” álljon ki az „egyházak közfeladatot átvállaló tevékenységét finanszírozó szektorsemleges támogatás mellett”. Mindez az egyházak és vallási közösségek anyagi támogatására, az egyházak nyilvántartásba vételére és az egyházak közötti jogi különbségtétel tilalmára vonatkozna. A kormány „nem támogatja az egyházak nyilvántartásba vételének további önkényes
idő-, illetve létszámbeli előírásokkal történő korlátozását, illetve hitelveik hatósági bírálatát”. A dokumentum olyan egyház-finanszírozási rendszert szorgalmaz, amely „jogszabályi automatizmusok révén a mindenkori kormányzat és az egyházak számára is kiszámítható, tervezhető, garanciákkal biztosított finanszírozást tesz lehetővé”.
Gulyás Kálmán lapunk kérdésére elmondta: nem kívánnak változtatni a személyi jövedelemadó egyházak számára felajánlható egyszázalékos rendszerén.
***
Bokros-verseny a nép lelkéért. Bokros Lajos, a Horn-kormány egykori pénzügyminisztere szerint az egyházaknak versenyezniük kellene a hívekért. Mint azt a Wesley János Lelkészképző Főiskolán megtartott konferencián hangsúlyozta: „mindenkinek meg kell küzdenie a nép lelkéért”, hiszen enélkül nem lehet eldönteni, hogy „milyen arányban kapjanak támogatást”.

Ámokfutó tartotta rettegésben Miskolcot, videón az autós üldözés