Mérséklődtek a gabonaárak a chicagói tőzsdén a 40. héten. A búzajegyzések csökkenéssel kezdték a hetet, majd az USDA (Amerikai Mezőgazdasági Minisztérium) a vártnál alacsonyabb készletjelentésére megemelkedtek az árak. Ez a trend azonban nem tartott sokáig, hiszen a hét utolsó napjaiban újra lejtőre kerültek a jegyzések, miután kiderült, hogy a kanadai és az ausztrál termés várhatóan nagyobb lesz a vártnál.
A takarmánykukorica betakarítása Amerikában közel húszszázalékos szinten állt a 40. héten, ami enyhe nyomást fejtett ki az árakra. Az USDA a készletekre vonatkozó jelentésében a vártnál nagyobb szintet publikált, amely meghatározta a hét hangulatát. A jegyzések ennek hatására visszaestek, és a pénteki napon a hét végi pozícióátrendezések okoztak némi emelkedést. Az Agrograin Rt. elemzése szerint a gabonapiacokon folytatódik az árak fluktuációja, amit egyfelől a készletek, másfelől a kukoricabetakarításról szóló hírek alakítanak majd.
A Budapesti Árutőzsdén (BÁT) a 40. héten a búzakereskedők viszszahúzódtak a piacról, és ez meglátszott az összforgalom alakulásán, mert csak 500 kontraktusra jött létre üzlet, 1,908 milliárd forint értékben. A búza piacán lanyha kereskedés folyt, a kereskedők nem aktivizálták magukat. Az árak lemorzsolódtak szinte minden határidőre. A jelenlegi szintek körül mindenki óvatos, főleg azután, hogy a kukorica piacán is kifulladt a lendület. A takarmánykukorica a novemberi lejáratot alapul véve az ár 560 forintos csökkenés után 35 800 forinton búcsúzott a pénteki napon. A betakarítás az agrártárca adatai alapján szeptember 25-én 25 százalékos szinten állt. A mintegy 274 947 hektár betakarítása után 4,004 tonnás hektáronkénti átlaghozamok alakultak ki. Ezzel az átlaggal számolva az össztermés 4,6 millió tonna körül alakulhat. A Dunántúlon 21 százalékos a betakarítottság mértéke, 4,609 átlaggal, az Alföldön 28 százalék, 3,567 átlaggal, Észak-Magyarországon 15 százalék, 4,023 átlaggal. Az összes betakarítandó terület 1,143 millió hektár. A következő hetekben az Agrograin Rt. enyhe árcsökkenést, illetve az árak megtorpanását prognosztizálja a kisebb betakarítási nyomás és az alacsonyabb európai gabonaárak miatt.
A negyvenedik héten az egyéb gabonafélék közül a takarmánybúza jegyzései emelkedtek, míg a takarmányárpaárak decemberre csökkentek, és a távolabbi határidőkre tartottak maradtak. A napraforgómag-jegyzések kismértékben visszaestek, miközben a forgalom megnőtt.
A múlt héten (41.) vegyesen változtak a búza árai a BÁT-on: a decemberi jegyzés emelkedett, a jövő augusztusi azonban 800 forinttal, 33 200 forintra esett. Kedden a búza ára minden lejáratra csökkent, szerdán szintén, kivéve a decemberi terminust, amelynek emelkedett az értéke. A csütörtök a heti kereskedés szempontjából gyásznap volt: a kenyérgabona minden lejárata 800 forinttal csökkent. Az utolsó kereskedési nap pozitívan alakult, a búza árai a jövő augusztusi kivételével emelkedtek. A termék decemberi lejáratra 300 forinttal, 40 700 forintra emelkedett.
A kukorica összes jegyzése csökkent a múlt hét első kereskedési napján, kivéve a decemberi határidőt. Kedden ugyanez volt a helyzet, de most a novemberi határidő lógott ki a sorból, szerdán pedig a jövő júliusi határidő rendetlenkedett. A következő nap egyetlen jegyzés sem lógott ki a sorból, és az összes egységesen limittel csökkent. Pénteken a kukoricajegyzések is emelkedtek: a novemberi elszámolóár 450 forinttal, 34 560 forintra ugrott.

Repülni félt, lopni nem – ő volt a 20. század leghírhedtebb magyar tolvaja