Kanadai vállalat veszélyezteti hazánkat

Halloween-maskarákba bújt környezetvédők tiltakoztak egy kanadai cég által az erdélyi Verespatakra tervezett ciántechnológiás aranybánya ellen november 10-én este Kanada budapesti nagykövetsége előtt. A petíciót a nagykövetségen nem vették át.

Hírösszefoglaló
2003. 11. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magáncégek ügyeibe nem kíván beavatkozni a nagykövetség – tájékoztatták telefonon a demonstráló Greenpeace magyarországi képviselőit a nagykövet titkárságán. A mintegy 30 környezet- és természetvédő csoport, szövetség által aláírt petíciót ezért másnap faxon és levélben juttatják el a tiltakozók a nagykövetnek, bízva abban, hogy változik a diplomáciai képviselet álláspontja, s Kanada elhatárolódik a ciános technológiát tervező beruházástól.
A Halloween-díszletek között felolvasott petíció szerint a beruházás Európa legnagyobb nyílt színi arany- és ezüstbányája lenne. Az ércfeldolgozó ciános kioldási technológiát alkalmazna, így a ciánt és más nehézfémeket tartalmazó vizes elegyet egy 600 hektár területű zagytóban tárolnák 180 méter magas gát mögött. Gátszakadás esetén a mérgező anyag elpusztítaná a közelben lévő településen, illetve a folyók további szakaszain az élővilágot. A petíció szerint a zöldek informális értesülései arról szólnak, hogy Kanada kormánya a romániai Cernavoda II-es atomreaktor megépítéséhez nyújtott támogatását a verespataki beruházás engedélyezésétől tenné függővé. A petíció ezért hangsúlyozza: remélik, Kanada elvben is elutasítja az ilyen eszközök alkalmazását, illetve elhatárolódik a verespataki beruházástól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.