Nem fizetik ki a MeH beszállítóit

Értesülésünk szerint a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) egyik cége, a végelszámolás alatt lévő In-Forrás XXI. Kht. keresi a lehetőséget arra, hogy kihátráljon fizetési kötelezettsége alól, ugyanis megközelítőleg 800 millió forinttal tartozik különböző cégeknek.

Török László
2003. 11. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem akarja kifezetni közel 800 millió forintos tartozását a MeH egyik cége, a korábban Baja Ferenc politikai államtitkár alá tartozó In-Forrás XXI. Kht. azoknak a cégeknek, amelyek részt vettek a Nemzeti Adatvagyon-védelmi Központ létrehozásának előkészítésében, illetve a köztisztviselői PC-program végrehajtásában – tudtuk meg. Baja ezzel kapcsolatban közölte: már nem emlékszik arra, hogy mennyi pénzzel tartozik a cég, amely felett a tulajdonosi jogokat jelenleg a közigazgatási államtitkár gyakorolja.
Beszámoltunk róla, hogy Tarjányi Péter, a ProWare Kft. tulajdonos-ügyvezetője Baja Ferencet tette felelőssé, hogy vállalkozása gyakorlatilag megszűnt létezni, mert nem tudta kifizetni köztartozásait. A szocialista politikus ezzel kapcsolatban megjegyezte: a MeH belső ellenőrzése jogszerűnek ítélte szerepét az ügyben.
Pulay Gyula, a kancellária közigazgatási államtitkára kijelentette: az In-Forrás XXI. Kht. végelszámolás alatt van, a számlákat a végelszámoló feladata rendezni, de a ProWare Kft.-vel nem volt szerződése a cégnek. Hozzátette: a MeH-nek nincsen közvetlenül ráhatása az In-Forrás által korábban kötött szerződésekre.
– Közvetlenül valóban nem állunk szerződésben a kancelláriával, hiszen egy konzorcium tagjaként vettünk részt a projektekben – reagált Tarjányi Péter, a kft. tulajdonosa. Hozzátette: a ProWare teljesítette feladatait, ezek után nehezen értelmezhető, hogy miért nem akar fizetni egy állami tulajdonú cég.
A ProWare-nek kellene ellátnia a Belügyminisztérium vírusvédelmi rendszereinek támogatását, ami 12 ezer számítógép ellenőrzését jelenti, emellett azonban további 75 ezer felhasználót is felügyelt a cég. – A vállalkozásom építette ki az APEH elektronikus adóbevallási rendszerének alapjait, de energiaszolgáltatókkal is szerződésben állunk különböző védelmi és rendszerfenntartó feladatokra – mondta Tarjányi. Hozzátette: komoly gondok jelentkezhetnek a szóban forgó intézmények számítógépes rendszerében, hiszen a cég gyakorlatilag megszűnt, vállalt feladatait nem tudja ellátni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.