Álruhába, a szaúd-arábiai biztonsági erők egyenruhájába öltözött merénylők követték el a pusztító erejű robbantást, akik egy valószínűleg lopott rendőrségi terepjárón hajtottak be éjfél körül a külföldiek fegyveres biztonsági őrökkel védett, betonkerítéssel körülvett lakónegyedébe.
Szemtanúk elmondása szerint az épületegyüttesre vigyázó őrökre egy dombról tüzet nyitottak, s a robbanószerekkel megrakott autó, amelyben legkevesebb két ember ült, a golyózáporban hatolt be a kétszáz villát magában foglaló negyedbe, ahol túlnyomó többségében középosztálybeli egyiptomiak, szíriaiak, libanoniak és palesztinok élnek.
A robbanás erejét jól mutatja, hogy dörejét egész Rijádban hallani lehetett. A detonáció következtében négy-öt ház összedőlt, néhány kigyulladt, számos épület pedig megrongálódott. A robbanás helyszínén öt méter széles és két méter mély kráter tátongott.
A rijádi belügyminisztérium késő délutáni közleményében 11 halálos áldozatról és 122 sebesültről számolt be. A halottak szaúd-arábiaiak, szudániak és egyiptomiak. Az AFP francia hírügynökség azonban diplomáciai forrásokból úgy értesült, hogy a robbantásban egy kétgyermekes, négyfős egyiptomi család, négy libanoni – köztük két gyermek –, valamint egy szudáni és egy indiai biztonsági őr vesztette életét.
A kórházba szállított sérültek zöme nő és tíz éven aluli gyerek volt. A belügyminisztérium szerint a sérültek libanoniak, egyiptomiak, jordániaiak, szaúd-arábiaiak, eritreaiak, amerikaiak, kanadaiak, indiaiak és indonézek, kórházban késő délután már csak 25-öt ápoltak közülük.
A merénylet egy nappal azután történt, hogy az Egyesült Államok rijádi nagykövetsége bejelentette: terrortámadások veszélye miatt zárva tart szombaton, s hasonlóképpen bezárják az Egyesült Államok dzsiddai és dhahrani konzulátusát is. A robbantást követően a washingtoni külügyminisztérium azonnal figyelmeztette az amerikai állampolgárokat, hogy ne mutatkozzanak nyilvános helyeken.

Érettségi 2025: Jön a feketeleves? Matematikával folytatódik az idei érettségi