Mádl tisztelgett Deák szülőházánál
Deák Ferenc legfőbb műve az, hogy a „kiegyezés nagy építő mestere” lehetett, mert nem volt más lehetőség Közép-Európa, így Magyarország és Ausztria számára sem, mint „az önkényuralom felszámolásával a kiegyezést létrehozni” – hangsúlyozta Mádl Ferenc köztársasági elnök Deák Ferencre emlékezve söjtöri szülőházának koszorúzásakor mondott beszédében tegnap. (MTI)
Gazdasági Rádió állami hátszéllel
Cinikus, hogy miközben a 2004-es költségvetési javaslat szerint a közszolgálati médiumok a jövőre anyagilag ellehetetlenülnek, addig az adófizetők pénzéből egy kereskedelmi adó – a Gazdasági Rádió – indult, áll a Magyar Elektronikus Újságírók Szövetségének közleményében. Megírtuk: a rádiót a Műsor-Hang Műsorszolgáltató Kft. működteti, amelyben kisebbségi tulajdonos a Budapesti Agglomerációs Fejlesztési Kft., amelynek többségi tulajdonosa az ÁPV Rt. cége. (P. T.)
Növelnék az özvegyi nyugdíjakat
A szocialista frakció tervei szerint jövő novembertől további öt százalékponttal, 25-ről 30 százalékra emelik az özvegyi nyugdíjakat – jelentette ki Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője. A intézkedés nem szerepel a költségvetési javaslatban, de ahhoz elegendő lesz később a nyugdíjtörvény módosítása is, a hárommilliárd forintos forrás pedig biztosítható a tartalékból. (Z. N.)
Helyesbítés
Lapunk 2003. szeptember 16-i számában, a Hova hat a hit? című írásban Vadász János személyével kapcsolatosan megalapozatlan tényeket híreszteltünk. A valóságban Vadász János 2001 őszén Gödöllőn, a városháza előtti téren a helyi önkormányzat művelődési házat átalakító, a dolgozókat elbocsátó intézkedéseivel szemben a művelődési ház látogatói, civil szervezetek által szervezett tiltakozórendezvényen tartott beszédet. A rendezvényhez vagy Vadász Jánoshoz semmi köze nem volt a Hit Gyülekezetének.

Amerikai-orosz konzultációt tartottak Budapesten, erről volt szó