Erőteljes forintvásárlásba kezdtek a tegnapi hivatalos kereskedés után londoni és amerikai befektetők, ami lapzártánk időpontjában jelentős ingadozások után 267,50 forintra szorította le az euró árfolyamát. A Credit Agricole Indossuez vezető londoni befektetési cég elemzésében ugyanakkor az áll, hogy a forint továbbra is túlértékelt, a valós egyensúlyi helyzet 290 forint/euró lenne.
A jegybanki kamatemelés hatására elkezdődött a kereskedelmi bankok hitel- és betétkamatainak emelése is: az OTP három százalékkal emelte meg hiteleinek, 1,5–2,7 százalékkal pedig betéteinek kamatát. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint az Ipartestületek Országos Szövetségének illetékesei hangsúlyozták, hogy a kamatemelések és a forint gyengülése kedvezőtlenül érinti a vállalkozók jelentős részét. A nagy gazdaságkutató cégek tegnapi közös nyilatkozatukban meggyőző változtatásokat sürgetnek a pénzügyi irányítás területén.
Magyar elemzői vélemények szerint nem kizárt, hogy a forint ellen ismételten a Magyarországon jelen lévő külföldi bankok indítottak támadást, hogy az állampapírpiacon magasabb hozamra tehessenek szert. Ezt a véleményt alátámasztja az államkötvények elleni szerdai bojkott is, ahol az említett bankok nem jegyeztek kötvényt. Ugyanezen vélemények szerint komoly hiba, hogy Magyarország nem eurókötvényeket bocsát ki, amelyek szintén kapósak, viszont ellenállóbbak a spekulációs rohamoknak.
A Financial Times brit gazdasági lap vezető cikkében közli: Budapesten úgy vélik, csak napok kérdése, és László Csaba pénzügyminiszter távozásra kényszerül.

Lánczi Tamás az átláthatósági törvényről: Akinek nincs takargatnivalója, nem kell félnie a retorziótól