Elfogadott gyakorlat, hogy az időközben megismert új adatok miatt a KSH időnként módosítja a gazdaság teljesítményét jelző számait. A korrekció mértéke általában 1-2 százalékos. Szakemberek arra hívják fel a figyelmet, hogy a KSH tavaly év végén kiadott, majd idén korrigált számai között szakmai érvekkel nem magyarázható mértékű eltérés van. Figyelemre méltó a külkereskedelmi mérleg és az ipari termelés adatainak változása. A tavaly novemberben kiadott jelentés 1000 milliárd 35 millió forintosra teszi a külkereskedelem 2003 első 11 hónapjában felgyülemlett mérleghiányát. Ehhez hozzáadva a decemberre kalkulált 121,9 millió forintos hiányt, a szakemberek 1157 milliárdnyi negatívumról beszámoló végleges jelentést vártak, ám a februári, korrigált számokkal dolgozó tájékoztató ennél mintegy 80 milliárd forinttal kedvezőbb hiányt mutat. Az eltérés 7,2 százalékos. Hasonló tendenciát mutatnak az ipari termelés növekedéséről publikált adatok. Míg a tavalyi közlések alapján hatszázalékos növekedést várt mindenki még decemberben is, a kiigazított szám ennél négy tizeddel magasabb. A tavalyi részadatok és az idei évlezárás között hatszázalékos a különbség.
A KSH szakmailag védhetőnek nevezte az eltéréseket. A külkereskedelmi és az ipari főosztály megszólaló munkatársai egyaránt azt hangoztatták, hogy a tavaly közölt részadatok csupán becsléseken alapultak. A pontosabb számok közzétételét nehezítette, hogy az adatszolgáltatók sokszor hiányosan tájékoztatták a hivatalt. Mások úgy vélik: beigazolódni látszanak azok a vélekedések, amelyek szerint a KSH előző vezetőjét, Mellár Tamást politikai okokból távolították el tavaly novemberben.
Tavaly az év egészében a bruttó nominális átlagkereset 12 százalékkal, a nettó átlagkereset 14,3 százalékkal, a reálkereset 9,2 százalékkal haladta meg az előző évit – közölte a KSH.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban