Kiszivárgott értesülések szerint a hatóságok csak azért hoztak a nyilvánosság tudomására olyan kevés információt a vizsgálat folyamatáról, mert el kívánták kendőzni, hogy a hazai biztonsági szervek már évek óta figyeltek olyan személyeket, akiket erőszakra hajló, szélsőséges elemeknek nyilvánítottak anélkül, hogy határozott lépéseket tettek volna ellenük. Legutóbb egy gyanús marokkói férfi lakásán tartottak házkutatást; amennyiben azonban az említett feltételezés bizonyítást nyer, akkor igen kényes helyzetbe hozná az illetékeseket, különösen annak tükrében, hogy Sigurd Peters, a berlini krízisbizottság vezetője legutóbb úgy vélte, reális méreteket öltött egy, a német főváros elleni terrorakció lehetősége is.
Mindeközben csaknem nyolcezer, az esetleges terrortámadások célpontjaként számításba vehető objektumot helyeztek fokozott védelem alá Olaszországban, több tízezer rendőr és katona mozgósításával biztosítva az egyházi és közintézményeket, repülőtereket, kikötőket, kaszárnyákat, sportlétesítményeket, műemlékeket, közműveket és bevásárlóközpontokat. Riadalom volt Nápoly kikötőjében is, ahonnan terrorfenyegetés miatt futott ki alig néhány órával a kikötés után az amerikai haditengerészet Apache kísérőhajója.
Miután néhány új keletű felmérés arra az eredményre jutott, hogy már az osztrákok többsége is lehetségesnek tartja, hogy hazája is a terroristák célkeresztjébe kerül, a News című hetilap „gyanús csomagok” elhelyezésével vizsgálta meg az osztrákok éberségét Bécsben. Mint kiderült, míg a magányos sporttáska a schwechati repülőtér várócsarnokában rögvest szemet szúrt a biztonságiaknak, a bécsi metróban az utasok fittyet hánytak a csomagra. A teszt apropóját képező felmérés egyébként kimutatta, a válaszadók 75 százaléka szerint jelenleg Nagy-Britanniát fenyegeti leginkább terrortámadás, majd Spanyolország, Olaszország, Franciaország, Törökország, Görögország, végül pedig Ausztria következik ezen a listán.
Az egyik robbantó is horogra akadt ez idő alatt a madridi terrortámadásokkal összefüggésben a spanyol fővárosban legutóbb elfogott öt gyanúsított között. A nyomozók feltevése szerint az ingázókkal zsúfolt, négy madridi elővárosi vonaton hat-nyolc terrorista helyezhette el a több mint egy tucat pokolgépet. Tegnap egyébként két gyanúsítottat Spanyolországban, kettőt pedig Marokkóban vettek őrizetbe.
*
A francia rendőrség antiterrorista csoportja Párizsban őrizetbe vett három gyanúsítottat a francia államvasutakat hónapok óta robbantásokkal zsaroló csoport ügyében. Az AZF nevű titokzatos csoport négymillió dollárt és kétmillió eurót követelt a francia államtól, és azzal fenyegetőzött, hogy vonatokat robbant fel, ha nem teljesítik követelését.

25 éve veszett nyoma, de még mindig keresik ezt a magyar férfit