Hátrányos, hogy a kormányzat a beruházási jellegű előirányzatokat 87 milliárd forinttal fogta vissza a megszorítások során, ami jelentős mértékben negatívan hat a lassan beinduló növekedésre, s a gazdasági növekedés 0,5 százalékpontos csökkenését eredményezheti – jelentette ki Parragh László, az MKIK elnöke. Múlt év végén 35 milliárd forintot zároltak, amit februárban 144 milliárd követett. Ez a központi költségvetés kiadási főösszegének 2,75 százalékát teszi ki, a beruházási 8,64, a dologi jellegű kiadások 6,18 százalékát jelenti. Parragh rámutatott: az intézkedések kidolgozására, a javaslatok megtételére rövid idő állt rendelkezésre, ami miatt a „fűnyíróelv” érvényesült. Parragh szerint nem szerencsés, hogy a 2004. évi költségvetési törvény elfogadása után kétszer is szigorítást hirdettek.
Az elnök szerint az intézkedési csomag betöltötte szerepét, megnyugtatta a piacot, stabilizálta a forintot, s lélegzetvételhez juttatta a gazdaságot, a költségvetést. Pozitívumnak tartja, hogy a gazdaság egyensúlyának helyreállítását a kiadások lefaragásával próbálták meg elérni. Parragh hangsúlyozta: ugyanakkor sürgősen szükség van a „lélegzetvételnyi idő alatt” egy gazdaságpolitikai stratégiai programra, amelyben kiemelt szerepet kell szánni az EU-hoz való felzárkóztatásnak, az integrációnak. E nélkül a gazdaság, a költségvetés helyzete visszacsúszik a korábbi pontra.
Az MKIK szerint az állami háttérintézmények körét szűkíteni kellene.
Szükség lenne az állami szektorban limitálni a bér- és megbízásidíj-jellegű kiadásokat, amivel érdemi létszám- és költségcsökkentést lehetne elérni. Az nem megoldás, hogy a tevékenységeket, a feladatokat kiszervezik, s miközben a közszférában a bérjellegű kiadásokat tíz százalékkal csökkentik, a megbízási díjakat ennyivel emelik – tette hozzá Parragh.

Legfőbb Ügyészség: Magyar Péternek hiányosak a jogi ismeretei, ez így nem fog menni