Nem mondom, hogy az erőszak nem volt megszervezve, de nincsenek róla információim. Az ENSZ-igazgatásnak (UNMIK) kellene választ adnia erre a kérdésre – közölte Bajram Rexhepi koszovói miniszterelnök a Blic című belgrádi lapnak adott nyilatkozatában.
A NATO-légicsapások évfordulójáról emlékeztek meg ez idő alatt Szerbiában és Koszovóban. Míg Szerbia vereségként, Koszovó győzelemként éli meg az öt évvel ezelőtt indult NATO-beavatkozást. A szövetség légierejének március 24-én kezdődő és 76 napig tartó légi hadjáratával űzte ki a szerb fegyvereseket a tartományból.
Koszovóban a látszólagos nyugalmat mindeközben újabb gyilkosságok zavarták meg. Tegnapra virradó éjszaka géppisztolyból tüzet nyitottak a rendőrség egyik járművére, két rendőrt ölve meg ezzel. A KFOR brit alakulatai hajszát indítottak a tettesek után.
A diplomácia közben folytatja a tűzoltást: a Koszovóba látogató s
az etnikai összetűzéseket az EU nevében elítélő Javier Solana EU-főképviselő mindkét fél tudomására hozta, hogy nincs szó sem Koszovó elszakadásáról, sem felosztásáról.
Vojiszlav Kostunica brüsszeli útjának egyik célja ugyanakkor éppen ez utóbbi megoldási javaslat elfogadtatása lett volna.

Orbán Viktor: Isten veled, Mester! – fotó