Özönvízszerű eső hullott Afrika keleti felére, elsősorban Dzsibuti és Kenya területére. A nagy mennyiségű csapadéktól megáradtak a folyók, amelyek egész falvakat mostak el mindkét országban. Dzsibutiban többek között az Ambouli folyó is átlépte a gátakat, és harminc embert magával ragadott: mindannyian megfulladtak. Az áldozatok száma nem végleges, az ár levonultával a harminc holttestet – köztük több gyermekét – megtalálták a helybéliek – közölte az afrikai ország belügyminisztériuma. Az Ambouli számtalan házat elmosott, a megvadult folyó elől legkevesebb négyezer hajlék nélkül maradt ember menekült a magaslatokra. Az áradások miatt iskolák, bankok, közintézmények zártak be az ország fővárosában, Djiboutiban is.
A természeti csapás Kenyában legkevesebb 20 életet követelt. Az ár itt még nem vonult le, a megemelkedett vízszintű folyók iskolákat zártak el a külvilágtól a Viktória-tó közelében, ahol a Nyando folyó még lapzártakor is házakat döntött romba. A helyi Daily Nation újság szerint az egyik áldozatot, egy 45 éves férfit azzal a híddal együtt ragadott magával egy folyó, amelyen épp át akart kerékpározni. A régió elérhetetlen, mert a víz elmosta az oda vezető utakat is.
Peruban, ahol a heves esőzések miatt létrejövő sárlavinák múlt hét szombaton több hegyi falut is eltemettek, még mindig nem találják a mentőalakulatok azt a tíz embert, aki vélhetőleg a lezúduló sár foglya lett. Amint arról beszámoltunk, a helyi katasztrófavédelem egyik vezetője, Juan Louis Podesta hétfőn azt jósolta, hogy napokig eltarthat, míg rábukkannak az eltűntként nyilvántartottakra. A Machu Picchuhoz, a XV. századi inka fellegvárhoz vezető síneket időközben megtisztították a rájuk zúduló kőtörmeléktől és sártól, így az ősi citadellához már megindult a vasúti forgalom – írta a UPI hírügynökség.

Jelentős változások lesznek az OTP-nél, ez mindenkit érint