Csak az egyik gyanúsítási pontban – a vesztegetésről szólóban – szüntette meg az eljárást szerdán a Fővárosi Ügyészségi Nyomozó Hivatal, mert a rendelkezésre álló bizonyítékokat nem sikerült megerősíteni – nyilatkozta lapunknak Dobos Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Az ügyészség tehát nem fogadta el Pálfalvi István ügyvédjének korábbi érvelését, amely szerint az eljárás megindítása törvénytelenül végrehajtott titkosszolgálati lehallgatásokkal beszerzett bizonyítékokon alapul. A Fővárosi Főügyészség így napokon belül kijelöli azt a rendőri szervezetet, amely folytatja a nyomozást.
Pálfalvi védője, Jámbor László korábban a sajtónak elmondta: úgy véli, a nyomozást megszüntetik, ugyanis a Legfőbb Ügyészség helyt adott annak a panaszának, amelyben azt kifogásolta, hogy a titkosszolgálatok törvénytelen módon hallgatták le ügyfelét, és az így beszerzett bizonyítékok nem használhatók fel a büntetőeljárásban. Az ügyvéd azzal érvelt, hogy a lehallgatást végző szolgálatokról a törvény kimondja, mely bűncselekmények esetén végezhetnek felderítést. Minden más esetben, amikor bűncselekményre utaló adatok kerülnek a birtokukba, erről értesítik a büntetőeljárás megindítására, illetve az előzetes felderítés lefolytatására illetékes hatóságot. Ha ezt nem teszik, törvénysértő módon járnak el, és az ilyen módon szerzett információik nem használhatók fel bizonyítékként. A Miniszterelnöki Hivatal nemzetbiztonsági irodája e hét elején közleményében az ügyvédi felvetésekre reagálva leszögezte: a nemzetbiztonsági szolgálatok a megfelelő engedélyek birtokában szabályszerűen jártak el.
Pálfalvi István nem kívánta kommentálni az ügyészség döntését. Ügyvédje jogértelmezése szerint a hatáskörrel rendelkező szervek a hivatali visszaélés és a befolyással üzérkedés gyanúja esetében is meg fogják szüntetni az eljárást.
Jelenleg Pálfalvi István mellett még egy gyanúsított szerepel az ügyben, három, korábban vesztegetéssel gyanúsított személy ellen azonban már megszüntette a nyomozást az ügyészségi nyomozó hivatal.
Az előzmények. A Fővárosi Földhivatal vezetője, Pálfalvi István ellen vesztegetés miatt a Nemzetbiztonsági Hivatal február 18-án tett feljelentést, két nap múlva az ügyészség elrendelte a nyomozást, március 23-án pedig munkahelyén őrizetbe vették Pálfalvit, aki a gyanú szerint pénzért soron kívüli földhivatali ügyintézést tett lehetővé ismerőseinek. A bíróság elrendelte a tisztségviselő házi őrizetét rendelték el, amelyet nemrég feloldottak.

Tuja a kertekben: miért száradnak ki, és meg lehet-e őket menteni?