Szekér Gyula taxisofőr 1999 végén ismerte meg Kulcsár Attilát, akit előbb alkalomszerűen fuvarozott, majd állandó sofőrje lett. Az évek során bizalmi viszony alakult ki Kulcsár és a taxis között, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy százmilliós összegeket szállított az álbróker kérésére különböző személyekhez, havi négyszázezer forintos fizetésért. Úgy tudjuk, a taxis részletes vallomást tett a rendőrségen arról, miképpen alakult a kapcsolata Kulcsár Attilával, illetve hogy kiknek vitt a bróker megbízásából különböző nagyságú összegeket. Kezdetben Kulcsár még személyesen járt a szír pénzváltóhoz, El Abed Hassanhoz, akiről eddig csupán
annyi derült ki, hogy az Inter-Európa Bank Rt.-től több mint 6,2 milliárd forintot vett fel testvérével az elmúlt években. A pénzfelvételek még akkor kezdődtek, amikor Medgyessy Péter jelenlegi kormányfő vezette a pénzintézetet. Szekér Gyula később már személyesen is megismerte Hassant, aki zacskószám adta át neki a pénzt valutában vagy forintban. A különböző összegeket Kulcsár Attila utasítására kellett kiszállítania meghatározott személyekhez, illetve helyekre.
Az ORFK-n Szekér Gyula információink szerint elmondta, hogy egy alkalommal, amikor Hassan szobájába lépett, ott fél méter magasan állt az asztalon a pénz. A taxis részletesen beszámolt arról, hogy az elmúlt években kikkel került kapcsolatba. Úgy tudjuk, megemlítette Medgyessy Péter kormányfő barátját, Alexandru Mudurát, akinek még a nagyváradi bevásárlóközpont építése előtt vitt egy alkalommal pénzt. A romániai nagyvállalkozó fiához, Mudura Sándorhoz ugyanakkor többször is szállított több millió forintos tételben pénzt a fuvarozó: az átadás-átvétel rendszerint az üzletember érdekeltségébe tartozó Ramexa Rt. Váci úti épületében történt, de a Britton Kft. Újpesti rakparton lévő irodájában is ügyleteltek. Értesülésünk szerint Gyuszi taxis kihallgatásakor azt is közölte, hogy a pénzt minden esetben Mudura Sándor kezébe adta át. Egy alkalommal Hassantól nagyon vegyes címletekben kapott 10-12 millió forintot kellett kipostáznia egy ingatlanügylet miatt, ami Nani – ifjabb Mudurának ez a beceneve – és Kulcsár között történt, ezt le is papírozták.
Szekér Gyula Forró Tamásnak „nagyon sokszor” vitt pénzt, tudomása szerint ezek közül több valamilyen műkincsnek volt az ellenértéke, amit Kulcsár Attila vásárolt a volt újságírótól. A személyszállító kisiparos beszámolt arról az esetről is, amikor Hassan egyik embere egy szakadt, öreg Peugeot-val követte őt. Gyuszi taxis éppen az MTI Naphegy téri épületébe szállított ki pénzt Forró Tamásnak. A taxisofőr rendszerint telefonon felhívta az exriportert, hogy megállapodjanak a találkozók helyszínében – ezek általában a Markó utcai Zsolna Galériában, illetve a Tabán teniszpályáján jöttek létre. Forró felesége is több alkalommal a kedvezményezettek között volt: XII. kerületi lakásába általában egy-két millió forinttal érkezett Kulcsár összekötője.
Információink szerint Szekér Gyula tanúvallomásában kitért Karl Imre egykori szocialista képviselőre is, neki szintén több alkalommal – elsősorban a politikus Kossuth téri irodájába, vagy a Britton székhelyére – szállított pénzt, de előfordult az is, hogy az utcán intézték el pénzügyeiket.
A fuvarosnak kétszer kellett jelentősebb összegeket kézbesítenie: 150-150 millió forintot Kulcsár személyes felügyelete mellett a Britton irodájában Kelemen László jogásznak és Mészáros Jánosnak – aki nem azonos a Britton Kft. meggyanúsított ügyvezetőjével – adtak át. Ezekről az ügyletekről Kulcsár úgy nyilatkozott taxis barátjának, hogy „ez a pénz most olyan fontos helyre megy, hogy véletlenül sem szabad tévednie”. Gyuszi Mészáros Jánosról – akinek a Vörösmarty téren van irodája – elmondta, hogy többször szállított neki pénzt, alkalmanként néhány tíz milliót.
A taxis – úgy tudjuk – megemlített egy másik esetet is, amikor a Britton irodájába szállított Hassantól pénzt, amit Kulcsár „egy mozdulattal” továbbadott Kodela Lászlónak, aki akkor még a Miniszterelnöki Hivatal humánpolitikai helyettes államtitkára volt, és akivel az exbróker éppen borozgatott. A Kodes becenevű szakember így néhány millió forintot kapott. Kodelának más alkalmakkor nem vitt pénzt Szekér.
A pénzmosás miatt meggyanúsított sofőr Kulcsár megbízásából több személynek – részben az előbb már felsoroltaknak – vitt lezárt csomagokat is. Ezekről nem tudta pontosan, hogy micsodák, leszámítva azokat a küldeményeket, amelyekre rá volt írva, hogy „3M” vagy „5M”, ami a csomagban lévő pénz mennyiségére utalt.
Endrényi Évának, Kovács László MSZP-s pártelnök hölgyismerősének egy alkalommal vitt pénzt Szekér Gyula. A nagyvállalkozóként számon tartott üzletasszony azt kérte, hogy ne neki, hanem a Régiposta utcában lévő cipőboltja üzletvezetőjének vigye ki a pénzt a közvetítő. Taxis Gyuszi a Britton páncélszekrényéből vette ki az összeget, Kulcsár ugyanis már nem volt az országban, Hassant pedig addigra már letartóztatták.
Könnyű Attila, aki különböző cégeken keresztül kötődik a Britton csoporthoz, szintén sokszor kapott valutát és forintot a fuvarostól.
Rejtő E. Tibornak, a K&H Bank Rt. volt vezérigazgatójának több esetben vitt valutát Gyuszi taxis, egyszer a Mariott szálloda mellett történt egy tízmillió forintos pénzátadás a sofőr autójában. Ezenkívül Kulcsár a külföldre távozása előtti napokban, valamikor 2003. június végén küldött Hassantól néhány millió forintot Rejtőnek, amit a lakására kellett vinnie.
Bleuer Istvánnak, a Népszavát korábban tulajdonló Esma Kft. vezetőjének két alkalommal vitt ki készpénzt, mindig a cég Fáy utcai irodájába. Egy alkalommal eurót adott az üzletembernek, míg egyszer Bleuer körülbelül tízmillió forintot adott át neki, amit Kulcsár utasítására Hassannál át kellett váltania euróra és visszavinnie Bleuernek. Az arab férfi vegyes címletekben adta oda az eurót, amit Bleuer perceken keresztül nem tudott megszámolni, míg végül Szekér Gyulának kellett összeszámolnia. Akkor néhány tízezer eurót kapott a Népszava volt tulajdonosa.
Kónya Imrének a Városház utcai irodájában adott át több esetben készpénzt a sofőr – tudtuk meg. Schönthal Henrik, a pénzmosásban kulcsszerepet játszó Montrade Ltd. magyarországi kirendeltségének vezetője legtöbbször a Pálya utcai irodájában vette át a pénzt a taxistól. A jelenleg szökésben lévő üzletember egy alkalommal laksására kérte az aktuális összeget. Szekér Gyula elmondta azt is, hogy a kipostázott pénzek általában egy–hat millió forint között voltak.
Erdős Endrének több alkalommal adott át készpénzt a taxis. Emlékezetes: a Kirgiz Köztársaság tiszteletbeli konzuljának diplomataautójával hagyta el az országot az exbróker. Ezzel kapcsolatban a fuvarozó elmondta: a HC 0077 forgalmi rendszámú személygépkocsit Kulcsár pénzéből vásárolták meg a befektetési tanácsadó korábbi barátnőjével, Matics Brigittával és Nagy
Károllyal, Libéria tiszteletbeli konzuljával közösen. Erre azért emlékezett ilyen jól a gyanúsított, mert „a fél Mercedes-szalon kijött, amikor Nagy Károly leparkolt a piros Ferrarijával”. A sofőr szerint azért kellettek a HC-s rendszámú kocsik Kulcsárnak, mert nem volt jogosítványa, és – az álbróker állítása szerint – a HC-s rendszámú kocsit nem állítják meg a rendőrök igazoltatni.
Úgy tudjuk, Szekér Gyula tavalyi tanúvallomásában közölte azt is, hogy Kulcsár akaratából a nevére írattak egy személygépkocsit. Kulcsár Attila ugyanis megvett Koricsánszky Dórától, a TV2 riporterétől egy Saab 9.3 Cabrio típusú személygépkocsit hétmillió forintért, amit az adásvételi szerződésen a taxis nevére írtak.
A HC 0077-es forgalmi rendszámú kocsival kapcsolatban Szekér még elmondta: 2003. július 5-én Kulcsár kérésére kimentem Bécsbe a saját kocsimmal, és hazahoztam Fodor Krisztinát, aki nem akart tovább kint maradni. Aztán három nappal később meggondolta magát, és vissza akart menni Attilához. Szekér vitte ki őt, és arra kérték, hogy hazafelé hozza el a HC 0077-es rendszámú kocsit. Amikor Ausztriában volt a sofőr, akkor Kulcsár elmondta, megjelent nála Bécsben Könnyű Attila azzal, hogy Kulcsár fizessen neki 80 millió forintot. Kulcsár azt mondta, hogy az ibizai nyaralóval kapcsolatban zsarolta meg Könnyű. A pénzt végül Kulcsár testvére felvitte a Britton irodájába, hogy odaadják Könnyűnek. Amikor a taxis visszajött Budapestre, akkor ő is elment a Britton irodájába, ahova éppen akkor érkezett meg Pintér Dezsőnek, a TV2 elnökének sofőrje, és átvett egy csomagot. Gyuszi elmondása szerint ez úgy történt, hogy a sofőr aláírt egy papírt, amiben igazolta a 80 millió forint átvételét. Pintér Dezső azon kevesek egyike volt, akikkel Kulcsár mindig személyesen találkozott, ezen alkalmakkor a bróker még mobiltelefonját is kikapcsolta, „ami nagy szó volt”.
Szekér Gyula személyesen soha nem találkozott Bitvai Miklóssal, neki nem vitt pénzt. Tanúvallomása során annyit azonban elmondott, hogy egy vagy két alkalommal szállította Kulcsár Attilát az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt. Lajos u. 82. szám alatti (a házszámban nem volt biztos a fuvaros) irodájába. Azonban ők nem az ÁAK Rt. épületében, hanem a mellette lévő kávéház teraszán találkoztak. Ilyen alkalmakkor Kulcsár magával vitte azt a műanyag szatyrot, amiben a taxis aznap elhozta Hassantól a pénzt, és amikor visszajött, már nem volt nála ez a szatyor.
A taxisofőr kitért arra is, hogy készpénz helyett különböző egyéb csomagokat is ki kellett szállítania. Tanúvallomásában elmondta, Garamszegi Gábornak, a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettesének többször postázott ki lezárt csomagot, amelyek némelyikében szerződések voltak. Hasonló küldeményeket kapott Dunai György is, a Betonút vezetője. Kulcsár utasítására az informatikai minisztériumba Baja Ferenc nevére is kivitt borítékokat. A taxis úgy nyilatkozott, hogy szerinte ezekben nem pénz volt, mert ahhoz nagyon vékonyak voltak. Személyesen Baja nem vette át a csomagokat, azokat az ügyfélszolgálatnál adta le.
Szekér Gyula arról is beszámolt, Kulcsár Attila néhány nappal 2003. július 1-jei külföldre távozása előtt közölte vele, bajban van, és lehet, hogy büntetőeljárás indul ellene. Az exbrókernek az volt a kérése, hogy ha sofőrjét behívnák a rendőrségre, akkor csak arról beszéljen, amit kérdeznek tőle. Kulcsár azt is mondta, hogy amennyiben az általa megismert tényeket elmondja a rendőrségnek, akkor hátrányok érhetik. Szekér Gyula a saját és a nyomozás szempontjából is azt tartotta a legjobbnak, ha az igazságot feltárja – véleménye tavaly óta azonban megváltozott, mert gyanúsítotti kihallgatásain rendre megtagadta a vallomástételt.

Elsőfokú riasztást adott ki a HungaroMet