Bár a választások előtt Medgyessy Péter szakmájuk erkölcsi és anyagi megbecsülését ígérte, a kormányváltás óta negyvenháromezerről harminchét-harmincnyolc ezer főre csökkent a postai dolgozók száma, és hatszáz kistelepülésen számolták már fel az állandó postahivatalokat. – Félelem és bizonytalanság uralkodik a dolgozók között, mivel a vállalat modernizációs terve öt-hat ezer munkavállaló állását veszélyezteti – közölte lapunkkal Ádám István. A Postások Független Érdekvédelmi Szövetségének (Pofész) elnöke elfogadhatatlannak nevezte az elképzeléseket, azok megvalósulása ugyanis olyan dolgozók elbocsátását jelentené, akiknek pár év van hátra a nyugdíjig.
A Postás Szakszervezet (PSZ) elnöke abban bízik, hogy a menedzsment tartja magát az idén hétszáz főben megállapított létszámleépítéshez. Mundruczó Kornél egyetért a modernizációs elképzelésekkel, mindössze túl gyorsnak tartja annak megvalósítását. A PSZ elnöke szerint a szakszervezetek, az önkormányzatok és a lakosság véleményét kikérve kellene tárgyalni a modernizáció ütemezéséről.
Orbán Viktor a közelmúltban a Hír TV-ben úgy fogalmazott: a következő kormányzatnak az 1998– 2002 közötti, nemzetstratégiai fontosságot lesz érdemes tulajdonítania a Magyar Postának.
– Meggyőződésem szerint a postahivatalokat minden településre vissza kell vinni – jelentette ki a volt kormányfő.
Megegyezés a modernizációról
A modernizáció – magyarán a leépítések – végrehajtásából adódó foglalkoztatási gondok kezelése érdekében már tavaly júliusban együttműködési megállapodást kötött a munkaügyi tárcával a Magyar Posta. Az egyezség létrejöttét a vállalat kezdeményezte.