Szelmencért lobbiznak
Washington. Az Európai Uniónál fog közbenjárni az amerikai kongresszus emberi jogi frakciója annak érdekében, hogy határátkelő nyíljon Szelmencen, a szlovák–ukrán határon fekvő, csaknem hatvan éve kettévágott magyarlakta faluban. Tegnap meghallgatták a kongresszus előtt a falu két felének polgármesterét, valamint Ukrajna és Szlovákia amerikai nagykövetét. (MTI)
Súlyos a helyzet Temerinben
Temerin. Két hét telt el azóta, hogy Temerinben életveszélyesen megfenyegették Csorba Bélát, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt alelnökét. A tettesek kilétére mindmáig nem derült fény. A dél-bácskai városban folytatódnak a magyarellenes támadások. Temerinben súlyos a helyzet, a húszezres városba és környékére az elmúlt évtizedben közel tízezer horvátországi és boszniai szerb menekültet telepítettek. (MTI)
Berlusconi Moszkvában
Moszkva. Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök Oroszországba érkezett a Merloni olasz vállalat mosógépgyárának avatására. Az olasz kormányfő találkozott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, aki az előzetes lapértesülések szerint bejelentette volna, országa aláírja a káros anyagok kibocsátásának korlátozását elrendelő kiotói jegyzőkönyvet. Az esemény előtt azonban az alsóház bizottsága visszautasította a jegyzőkönyv ratifikációját, így az aktusra csak később kerül sor. Tegnap ugyancsak Moszkvában tárgyalt Romano Prodi, az Európai Bizottság elnöke is. (MTI)
Blair aggodalma
London. Súlyos helyzetet teremtene, ha a brit választók a majdani népszavazáson elvetnék az unió bővítéséhez kidolgozott alkotmányt – mondta tegnap
a brit miniszterelnök. Tony Blair utalásokat tett arra, hogy vereség esetén nem ismételnék meg a referendumot. (MTI)

Így fogták el a magyar kriminalisztika talán legkegyetlenebb sorozatgyilkosait