Utcára kerülhetnek két hét múlva az állam által finanszírozott egyéves szakmai gyakorlatukat töltő végzett állatorvosok. – A Draskovics-csomag bevezetése óta a spórolás címén semmi sem drága, „megy a duma” a tudásalapú társadalomról, de adott esetben bármi megtörténhet – mondta Solti László, a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karának dékánja az intézmény hallgatói fórumán tegnap. A rendezvényen a diákok aggodalmuknak adtak hangot amiatt, hogy a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium döntése értelmében 2004. május 1-jei hatálylyal megszűnik a magán-állatorvosi működési engedélyhez előírt kötelező gyakorlat, amely a kamarai törvény értelmében mindenképpen szükséges a munkavállaláshoz. Így az érintettek pénz és állás nélkül maradhatnak.
A hallgatók, a kar oktatói és a már praktizáló szakemberek egyöntetű véleménye szerint ez az intézkedés veszélyezteti a jövőbeni állatorvosok szakmai hozzáértését, az állat-egészségügyi szolgálat színvonalát és a világszerte elismert magyarországi képzés presztízsét. Az egybegyűltek egyetértettek abban, hogy uniós mintára elkerülhetetlen lesz a jelenlegi tízről tizenkettőre módosítani a szemeszterek számát.
A tanácskozáson Végváry György, az Oktatási Minisztérium képviselője konkrét lépésről nem tudott beszámolni, és elképzelhetetlennek tartotta, hogy a magyar felsőoktatás igényeinek megfelelő mennyiségű pénzt kapjon. Az egybegyűltek felháborodásuknak adtak hangot az agrártárca képviselőjének távolmaradása miatt.

Elsőfokú riasztást adott ki a HungaroMet