Akciócsoport Szász ellen

Kulcsár Attila magas rangú kormányzati személyek, újságírók, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalban (Kehi), illetve a Miniszterelnöki Hivatalban dolgozó barátai bevonásával összeállított egy teamet, hogy a médián keresztül nyomást gyakorolhasson a PSZÁF-ra – közölte a Heti Válasz egy, az exbrókerrel rendszeres kapcsolatot tartó, közismert személy által írt dokumentumra hivatkozva. Az exbróker a támadás alapjául szolgáló Kehi-jelentést tízmillió forintért vette meg, és annak részleteit különböző sajtóorgánumokon keresztül szivárogtatta ki.

2004. 05. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

2003. május 21., Népszava: Elkészült a PSZÁF tevékenységét szabályozó törvény módosításának tervezete, „melynek következtében Szász Károlynak távoznia kell”. (Ekkor már folyt a PSZÁF Pannonplast-vizsgálata, amely a K&H-ügyhöz vezetett.)

Egy héttel később a Népszabadság közölte: A majdani vezetőcserére a Kehi februárban lezárt vizsgálata adhat alapot.
n Május végén Juszt László A tévé ügyvédje című produkcióban már abból a húszoldalas dokumentumból idézgetett, amit a titkos Kehi-jelentés, illetve a közpénzügyi államtitkárság háttéranyagai alapján fésültek össze.

Június 2-án állampolgári bejelentés, valamint Keller László beadványa alapján az ORFK feljelentéskiegészítést rendelt el, amely alapján kifejezetten a PSZÁF gazdálkodására fókuszált.

A június 4-i kormányülés után Gál J. Zoltán bejelentette: a Kehi vizsgálata három esetben kérdőjelezte meg a felügyeleti intézkedések jogszerűségét.

Június 18-án (két nappal a PSZÁF-elnök elleni támadás után) a kormányfő arra utasította Tóth András nemzetbiztonsági államtitkárt, hogy kutassa ki a húszoldalas írásmű igazságtartalmát. A vizsgálati eredmény augusztus 6-ra készült el.

Augusztus 6-án Gál J. közölte: „Volt egy olyan magyar állami szervezet, amelynek tényekkel bizonyítható módon lett volna lehetősége a K&H Banknál kialakult ügyek megakadályozására”.

Az MTV esti műsorában Medgyessy megnevezte a PSZÁF-ot. Kulcsár egyik felügyeleti munkatársakhoz intézett fenyegetése, amely szerint „augusztus 6-a lesz a leghűvösebb nap”, beigazolódott.

Augusztus közepén a miniszterelnök így beszélt: Elfogyott az emberek türelme azokkal a hivatalnokokkal szemben, akik eddig nem bizonyították be, hogy nem politikai szándékok vezérlik őket.

A Népszabadság augusztus 19-én közölte: törvény általi buktatásra ítélik Szászt.

A lex Szász eredeti változatát december közepén fogadta el az Országgyűlés – ám Mádl Ferenc az Alkotmánybírósághoz fordult.

Az előzetes normakontrollkérés másnapján, december 23-án a Népszabadság és a Népszava egyszerre közölt interjút Konyecsniné Szécsi Máriával. A PSZÁF ex-főosztályvezetője hangsúlyozta: Azért bocsátották el, mert „nem volt hajlandó a visszaélések és a pártharcok cinkosává válni”.

Március végén a kormányzat kiigazította a jogszabály alkotmányellenes részeit, hogy április 5-én újra szavazhasson róla a parlament. A koalíció – néhány SZDSZ-es ellenvoks kíséretében – megint megszavazta a törvényt, amely tegnap, május 6-án hatályba lépett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.