Csak a Pénzügyminisztérium képviselői tartották magukat tegnap ahhoz a kormányzati intézkedéshez, amely szerint semminemű tájékoztatás nem adható ki arról, hogy Magyarország 2004-ben nettó befizetője lehet az Európai Uniónak. Közleményben cáfolták ez irányú információnkat, hangoztatva, hogy a legrosszabb esetben is pozitív szaldóval zárjuk a 2004-es évet.
A Nemzeti Fejlesztési Hivatalt (NFH) vezető államtitkár, Baráth Etele ugyanakkor eltért a kormányzati kommunikációs direktívától, s a közszolgálati rádiónak nyilatkozva megemlítette: fennállhat annak a veszélye, hogy hazánk nettó befizetője lesz idén az uniónak, hozzátéve azt is, hogy ennek elkerülése érdekében minden óvintézkedést megtettek, például számos embert alkalmaztak az uniós pénzek koordinálásáért felelős Nemzeti Fejlesztési Hivatalban.
A Pénzügyminisztérium politikai államtitkára, Veres János ugyancsak megerősítette, hogy Magyarország nem lesz az Európai Unió nettó befizetője, viszont arra nem tért ki, hogy milyen mértékű többletbevételre számíthatunk. Szerinte ezt csak a beadott pályázatok értékelése nyomán lehet megállapítani.
Közleményében a pénzügyi tárca kitért arra, hogy az általunk ismertetett kormányjelentés három lehetséges forgatókönyvet tartalmaz az uniós kifizetésekről, amely számolt a nettó befizetői pozíció eshetőségével is, s azzal, hogy mi csak ezt a negatív forgatókönyvet ismertettük, a tárca szerint meghamisítottuk a tényeket. Ezzel együtt a pénzügyi tárca szavahihetősége kérdőjelezhető meg, hiszen az említett kormányjelentésről semminemű információt nem óhajt a nyilvánosság tudomására hozni.
Megemlíti a minisztérium, hogy nem vettük figyelembe az unió által juttatott támogatások között azt a 80 milliárd forintot, amelyet a gazdáknak juttat Brüszszel. Ezt az összeget azért nem említettük, mert leghamarabb 2005-ben utalja az unió, és nem kapcsolódik a központi költségvetéshez.

Videón, ahogy Magyar Péter emberei elmenekültek az Origo kérdései elől a balhéba fulladó közgyűlésen