Az izraeli Háárec tudósítása szerint a rafahi menekülttábor lakosai kimenekültek a házaikból, és fehér zászlókat lengettek a támadók felé. A helyszínen tartózkodó Móse Jaalon izraeli vezérkari főnök szerint a hadsereg további épületeket, „akár házak tucatjait vagy százait kényszerül lerombolni”.
A kilenc kilométer széles biztonsági övezet kialakítása Joszi Szárid izraeli ellenzéki képviselő szerint azt fogja eredményezni, hogy a határ másik oldalára átnyúló Rafah városának mintegy felét lerombolják. Az ENSZ kollektív büntetésnek nevezte a lépést, a palesztin miniszterelnök, Ahmed Korei pedig kijelentette, bízik George Bush amerikai elnökben, hogy meg fogja állítani a rombolást.
Adjátok vissza a csontokat, amelyek engem illetnek! – kiáltotta Haim Deri, az egyik Gázában meghalt katona apja a miniszterelnök, Ariel Saron háza előtt. A temető felé vezető úton megálló menet támadta Saron politikáját, s azt, hogy vissza akarja adni a Gázai övezetet a palesztinoknak. Azt a földterületet, ahol jelenleg is katonák keresik bajtársaik akár legapróbb maradványait.
Izrael tizenegy katonát veszített az elmúlt hét során a Gázai övezetben. Hatan Gáza város Zejtún negyedében haltak meg, amikor felrobbantották terepjárójukat, öten másfél nappal később az egyiptomi–izraeli határon kaptak találatot. A két területet most katonák vizsgálják át szisztematikus gondossággal. Céljuk ugyanis, hogy teljesíthessék Haim Deri kívánságát, s minden csontszilánkot, hajszálat, húsdarabot eltemethessenek.
A zsidó vallás előírásai ugyanis igen szigorúak a holttestekkel kapcsolatban. Máig nem nézik jó szemmel, ha felboncolnak egy halottat. Ha mégis elkerülhetetlen, a boncolóorvosnak rendkívüli körültekintéssel kell dolgoznia. A halott testének csak a legszükségesebb részeit „áldozhatja fel” a tudomány oltárán. Ugyanis a test minden porcikája szent, az embert még holtában is tiszteli a zsidó vallás. Az izraeli hadsereg főrabbija, Jiszrael Vejsz döntött: bár a palesztinok visszaadták a náluk levő maradványokat Izraelnek, a katonák tovább kutatnak, hátha találnak még emberi részeket a robbantás helyszínén. Különös tekintettel a déli merényletben meghalt öt katonára, akiket a magukkal szállított nagy mennyiségű robbanószer szinte cafatokra szaggatott. Hármukat már azonosította Vejsz rabbi, kettejüknél azonban még gyűlnek a bizonyítékok. A palesztin fél hasonlóképp tiszteli a halottak testét. Talán innen ered az a híresztelés, miszerint Izrael halott katonáinak testrészeiért öngyilkos merénylők holttestével fizetett.
Az as-Sark al-Auszat arab lap egy cikkében azt írta, Libanonban meglelték Ron Arad, az 1986-ban az északi szomszéd felett lelőtt izraeli repülős sírját. A navigátor katapultált lelőtt gépéből, azóta semmi hír felőle. A cikk szerint a Hezbollah libanoni fegyveres csoport az utóbbi hetekben intenzív keresésbe kezdett Bejrút környékén, s egy Aradnak tulajdonított csontot át is adtak Ernst Uhrlau német közvetítőnek. Ha a vizsgálatok kiderítik, hogy valóban a lelőtt repülős csontjait rejti a Bejrút melletti földdarab, a hazájában népi hősként tisztelt Aradot Saron azonnal kicserélné. A csontokért cserébe a Hezbollah azt a Samír al-Kontart kéri, aki 1979 óta izraeli börtönben sínylődik. Őt viszont Libanonban tartják hősnek, miután 14 évesen megölt három izraelit.

Gázolás miatt állt le a közlekedés Sárospataknál