Hiányos kerekasztal

Mádl Ferenc köztársasági elnök nyitja meg ma a Magyar Orvosi Kamara (MOK) által összehívott Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal alakuló ülését a Magyar Tudományos Akadémián. A kormány és az MSZP nem vesz részt az ülésen.

Hírösszefoglaló
2004. 05. 24. 19:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egészségügy legfontosabb kérdéseinek megvitatására a MOK tavaly kezdeményezte a nemzeti egészségügyi kerekasztal összehívását. A kamara levélben kérte a parlamenti pártok közreműködését, valamint az államfő és a miniszterelnök támogatását. Az MSZP-frakció egészségügyi munkacsoportja januárban nyílt levelet juttatott el a miniszterelnöknek, az egészségügyi miniszternek és a négy parlamenti párt elnökének, amelyben a testület is kezdeményezte a kerekasztal összehívását nemzeti konszenzus kialakításának céljából. Kárpáti Zsuzsa, a testület vezetője az MTI-nek kifejtette: „nagyon jó gondolatnak” tartja a MOK kezdeményezését, de az egészségügy átalakítása nemzeti kérdés, ezért fordul a munkacsoport a parlamenti pártokhoz. A Fidesz akkor közleményben jelezte, hogy a kamara kezdeményezését és célkitűzéseit tudják támogatni, az MSZP-ét azonban nem, mivel az nem a MOK által szorgalmazott célt szolgálja.
Kárpáti Zsuzsa a múlt kedden közölte: pártja mégsem ül le a MOK által kezdeményezett kerekasztalhoz, mert véleményük szerint a tanácskozás összehívása nem időszerű az európai parlamenti választási kampány idején. Kökény Mihály egészségügyi miniszter szombaton tudatta: a kormány sem vesz részt a mai ülésen, mivel „a szakmai és politikai sávok összekeverése nem szerencsés”, különösen kampányidőszakban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.