Lynndie England,a bűnös katonalány

Nem hiszem el az egészet… Mama, rossz helyen voltam, rossz időben – zokogta a telefonba Lynndie England, miután az édesanyja kérdőre vonta a botrányos fényképek láttán. A katonalányról mindmáig keveset tudunk, hacsak azt nem, hogy England közlegény szereti az embereket pórázon sétáltatni, hahotázik a férfi nemi szervek láttán, és láthatóan élvezi, ha megalázhat másokat.

Szentesi Zöldi László
2004. 05. 12. 18:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyugat-Virginiában, afféle Isten háta mögötti helynek tartják Fort Ashbyt. A Washingtontól 260 kilométerre fekvő települést az Appalache hegység zárja el a külvilágtól. Itt született Lynndie England, aki a sors szeszélye folytán Jessica Lynch földije, hiszen a nemzet hőseként tisztelt szőke katonalány is egy nyugat-virginiai kisvárosból származik. Amerikának azonban nincs szerencséje a helyi leányzókkal. Mindketten sok fejtörést okoztak a Pentagon és a Fehér Ház illetékeseinek. Csakhogy Jessicát nagyra tartják szűkebb pátriájában, s aligha kétséges, hogy Lynndie-t is mindenki kedveli szülővárosában. A mindössze 157 centiméteres Englandot afféle „kicsi lánynak” tartották Fort Ashby lakói, olyan fiatalnak, aki semmilyen értelemben nem különbözött társaitól, hacsak abban nem, hogy előszeretettel viselt katonai bakancsot és terepszínű öltözéket. A hírek szerint szülei rossz házasságban éltek, ő maga lakókocsiban nőtt fel. Beszédtémát is legfeljebb 2001-ben kötött házassága jelenthetett, amely azonban nem egészen egy évi együttélés után annyira megromlott, hogy hazaköltözött édesanyjához. England már a középiskola alatt jelentkezett a hadseregbe, ahol megtalálta új párját. Más, Irakban szolgáló katonanőkhöz hasonlóan jelenleg ő is terhes, de az Abu Garib börtönben történtek után parancsnokai nem küldték haza, hanem az észak-karolinai Fort Bragg katonai támaszpontjára irányították, ahol hamarosan kiderül, mikor áll bíróság elé. Ami a családját illeti, nekik csak a szégyenkezés maradt a történtek után. A 60 Minutes és a The New Yorker bemutatta az elhíresült fényképeket, majd híradásaik nyomán ország-világ megismerhette a kegyetlen katonalányt.
A Fort Ashbybe látogató riporterek előzetesen azt gondolták, hogy a helyiek egyöntetűen elítélik majd Lynndie England tettét. Nem egészen így áll a helyzet. Sokan úgy gondolják, hogy semmi rossz nincs abban, ami a távoli börtönben történt. A Corner Club Salonban egyikük így nyilatkozott: „Lynndie számára az irakiak megtörése nem különbözik egy pulyka lelövésétől. Errefelé az ember mindig vadászik valamire. Ők most irakiakra vadásznak.”
Amikor Lynndie többedmagával elhagyta szülővárosát, és bevonult a hadseregbe, valóságos hősként ünnepelték az otthon maradottak. Társai mellett az ő fényképe is ott virított a helyi bíróság épületén, az emberek afféle helyi sztárnak tartották a lányt. Bár a világ felháborodása már-már az egeket ostromolja, könnyen meglehet, hogy Fort Ashby mégis visszafogadja kegyeibe a bűnöst lányt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.