Mi a választás tétje június 13-án?

Medgyessy Péter miniszterelnök szerint nem lehet elvitatni, hogy a kormány mérsékelte az igazságtalanságokat, és szerinte az európai parlamenti választás tétje csak annyi, hogy kik képviselik az országot az EU-ban. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke szerint viszont a következő két évre is irányt szabhat a választások eredménye.

Hírösszefoglaló
2004. 05. 24. 19:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nemcsak az Európai Unióról döntenek a választók az európai parlamenti (EP-) választáson, hanem arról is, hogy milyen irányban haladjon Magyarország 2004 és 2006 között, s ha a Fideszt választják, azt a kormánynak is tudomásul kell vennie, „mert népakarat ellenében nem lehet politizálni” – jelentette ki Orbán Viktor, a Fidesz elnöke tegnap a KDNP alapításának 60. évfordulóján rendezett konferencián. Szorgalmazta, hogy ideológiai, értelmiségi viták helyett a boldog emberi élet lehetőségeit felvázoló jövőképekről legyen szó. Kitért arra, hogy ma dönt az Országgyűlés a költségvetés megváltoztatását célzó nemzeti petíció napirendre vételéről, melyet eddig már 1,11 millióan írtak alá. Megemlítette: nem könynyű nyíltan vállalni a keresztény értékrendet, mert Magyarországon gyakran „nacionalistának, populistának, antiszemitának” kiáltják ki az ilyen politikusokat.
– Az európai uniós képviselő-választások tétje elsősorban az, hogy kik és milyen mentalitással képviselik majd az országot Brüszszelben – jelentette ki Medgyessy Péter miniszterelnök szombaton Miskolcon. A több száz ember előtt megtartott MSZP-fórumon elmondta: fontosnak tartja, hogy a huszonnégy magyar európai parlamenti képviselőnek az ország érdekében pártállástól függetlenül össze kell fognia. Medgyessy Péter elismerte: valóban többet kellene tenni az igazságtalanságok mérséklése érdekében, de azt nem lehet elvitatni, hogy a mostani kormány a kétszer száz napos programjában évtizedek elmaradását tette rendbe.
Ne higgyenek azoknak, akik az európai uniós tagságot valamiféle „természeti katasztrófának” állítják be – figyelmeztette hallgatóságát Kovács László, a MSZP elnöke szombaton Szombathelyen, a párt választási fórumán. Szerinte nem igaz az, hogy Magyarország rövidesen nettó befizetővé válhat az unióban. Hozzátette: „az MSZP által gyakorolt kézfogás politikai stílusa az Európai Parlamentben eredményesebb lehet, mint a politikai ellenfeleinkre jellemző asztalt verő ököl stílusa”.
A Magyar Demokrata Fórum, a Független Kisgazdapárt, a Magyar Demokrata Néppárt és a Vállalkozók Pártja új erőcentrum megjelenítését akarja jobbközépen, ezért léptek pártszövetségre az európai parlamenti választások előtt – mondta Dávid Ibolya MDF-elnök Nyíregyházán. Szerény, ötven százalék alatti részvételre számít a június 13-i választáson Boross Péter volt miniszterelnök. – Ez természetes, az emberek akkor szavaznak, amikor úgy érzik, saját sorsuk függ ettől – mondta az MDF-es politikus szombaton Kazincbarcikán. Kifejtette: „nem igaz, hogy az ország sorsát illetően Brüsszelben dől el minden”, ugyanis semmi sem tiltja a magyar kormánynak, hogy a mezőgazdaság területén bármilyen beruházást hajtson végre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.