Az eseményen a magyar bűnüldöző szervek munkatársai vettek részt, azon megtárgyalhatták az aktuális, pénzmosással kapcsolatos ügyeiket – közölte az Inforádió. A magyar belpolitika pénzmosási botránysorozata ellenére a konferencia utáni szűk körű sajtóbeszélgetést az amerikai nagykövetség a magyar nyilvánosság szinte teljes kizárásával szervezte meg. A tájékoztatóról a Magyar Nemzetet sem értesítették. Egy amerikai büntetőjogász arról beszélt, hogy a terrorizmus elleni harcnak fontos része az illegális pénz mozgásának követése. Székely Tibor, Nyíregyháza vezető ügyészhelyettese elmondta: a magyarországi törvényi keretek megfelelőek a pénzmosás elleni küzdelemhez, a gyakorlat azonban még hiányzik. Úgy vélte, a hazai büntetéseljárási rendszer nem igazán felkészült az ilyen típusú esetek kezelésére.
A szakember szerint elsősorban a bankokat kellene érdekeltté tenni abban, hogy segítsenek felszámolni az illegális pénz kifehérítését, ám az amerikai viszonyokhoz képest nálunk nem jellemző az effajta csapatmunka.
Schönthalt még nem körözik. Továbbra sincs érvényben az Egyesült Államokban a Schönthal Henrik ellen február végén kiadott nemzetközi elfogatóparancs – értesült lapunk. Információnkat Dobos Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője nem kívánta kommentálni. A brókerügy egyik kulcsfiguráját pénzmosással gyanúsítja a rendőrség. Ismert, az Igazságügyi Minisztériumnak már április eleje óta rendelkezésére állnak egy esetleges bírói elfogatóparancshoz szükséges adatok, amely alapján kezdeményezni lehetne Amerikában is a hatósági intézkedést.