E hónap végéig küld értesítést az adóhivatal a visszafizetendő adóhitel mértékéről. A visszafizetés végső határideje 2007. április 20. Ismeretes, az 1995-ben bevezetett és utoljára a múlt évi személyi jövedelemadó-bevallásban érvényesíthető időszakos kedvezmény lényege, hogy a magánszemély a tőkeszámlán nyilvántartott befektetésállományának növekménye után – a törvény által meghatározott mérték szerint – időlegesen csökkenthette az összevont adóalap utáni adóját. Az APEH már megállapította az érintett adózók által visszafizetendő öszszeget, amelyet március 20-i határnappal kötelezettségként szerepeltet az e célra nyitott külön adószámlákon.
A legmagasabb kedvezmény azoknak jár, akik ez év október végéig megkezdik a törlesztést. A kedvezmény mértéke akár 45 százalék is lehet. A legnagyobb előnyt pedig az élvezi, aki a tavalyi évre szóló bevallásában sem élt a hitellehetőséggel, ám korábbi tartozását októberig befizeti. Ha a befizetés 2004. március 20. és 2005. június 30. között történik, akkor a befizetett összeg 25 százalékát, de legfeljebb a számlán a befizetést megelőzően nyilvántartott adóhitelnek az egyötödét írják jóvá. A 2005. július és 2006. június közötti időszakban történő befizetés esetén csak a befizetett összeg 5,26 százalékát, de legfeljebb a befizetést megelőzően nyilvántartott kötelezettség öt százalékát írják jóvá. 2006. június 30. után történő viszszafizetés esetén nem jár visszafizetési kedvezmény.
A Magyar Hírlap információja szerint májusban meglepően magas, 120 milliárd forint lett az áfabevétel. Ez ötvenmilliárddal több a pénzügyi tárca által tervezettnél. Ezzel az év első öt hónapjában több mint hétszázmilliárddal gyarapodott a központi büdzsé. A nem várt eredményt így is megszépítette a múlt havi államháztartási hiányt.
A pénzügyi tárca korábbi prognózisában májusra 283 milliárd forintos deficitet várt, amely csak 200 milliárd körüli lett. A lap úgy értesült, hogy a kedvező májusi mérleghez az is kellett, hogy az adóhivatal ne siesse el az április 20-i bevallásokban visszakért áfa kiutalását.
Az APEH nyilvántartása szerint az egyéni vállalkozók meghatározó részének, 96 százalékának árbevétele nem érte el tavaly az eva felső határértékét, azaz a 25 millió forintos szintet, 80 százalékuk bevétele pedig még az ötmillió forintot sem érte el.
Tavaly a legtöbb – 1,6 milliárd forintot elérő – elkülönülten adózó jövedelemre egy budapesti férfi tett szert, aki értékpapírokat adott el. Ezen összeggel maga mögé utasította a 2002. évi szolnoki „nyertest”, aki 729 millió forint után fizetett forrásadót. A 100-as toplistán szereplők átlagjövedelme a múlt évben jelentősen, 225 millió forintról 314 millióra nőtt.

Mindenki csinálja, pedig rég betiltották: ön tisztában van ezzel a törvénnyel?