A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) egy kormánypárti napilapban, fizetett hirdetésben hívta fel a közvélemény figyelmét arra, hogy a felsőoktatásban nem teljesült a kormány és a közszféra sztrájkbizottsága megállapodásában szereplő hatszázalékos béremelés.
Kis Pap László elmondta: azért éltek ezzel a lehetőséggel, mert a médiában több helyütt pontatlanul vagy tévesen jelenik meg a közszférában kialakult bérhelyzet. Az FDSZ elnöke hangsúlyozta, a KSH első negyedéves adatai is igazolják, hogy a felsőoktatásban idén mindössze 1,9 százalékos béremelkedés valósult meg. – Ez az érték az étkezési hozzájárulás emeléséből és a háromévenkénti, kötelező soros előrelépésből áll össze. Gyakorlatilag tehát nem történt béremelés – húzta alá Kis Pap László.
Az FDSZ felszólítja a kabinetet, hogy a legközelebbi kormányülésen döntsön a januárig visszamenőleges, bértáblában garantált béremelésről. A felsőoktatásba jelentkezők száma – százhatvannyolcezer fő – idén minden eddigi rekordot megdöntött, nincs tehát igaza azoknak, akik a hallgatók érdeklődésének csökkenéséről beszélnek – jegyezte meg Kis Pap László. Felismerve, hogy a tanulás maga a jövő – hangsúlyozta –, a felsőoktatás az Európai Unióban prioritást élvez.
Ha a kormány mégsem intézkedne a mindössze az inflációt követő béremelésről, az FDSZ a hallgatókkal együtt, ősszel adna nyomatékot követelésének. Ismert, a közszférában 2002 szeptembere óta nem történt béremelés, noha a kormány folyamatos bérfelzárkóztatást ígért.

Ukrán befolyás alatt állhat a Tisza Párt − itt vannak a bizonyítékok