Zámbó Gyula, az exbróker védője szerint technikai okai voltak annak, hogy Kulcsár Attila a KÜNYH épületében folytatta vallomását, erről egyébként a kihallgató ügyészek döntöttek. Úgy tudjuk: a K&H Bank volt ügyvezető igazgatójának kihallgatásán ugyanazok az ügyészek jelentek meg, akik a gyanúsított korábbi vallomásait is végighallgathatták.
Sódor István, aki az ügyben egyedül jogosult nyilatkozni az ügyészség részéről, nem hiszi, hogy jó irányba tapogatódzik a sajtó, amikor arra gondol: Kulcsár azért tette meg vallomását a KÜNYH-nál, mert olyan személyekre vonatkozóan nyilatkozott, akik mentelmi joggal bírnak. A szervezet járhat el ugyanis országgyűlési képviselők, bírók, ügyészek, a rendőrség magasabb beosztású vezetői és vezető hivatalos személyek által elkövetett bűncselekmények nyomozásában, illetve például rendőr sérelmére elkövetett emberölési ügyben is. Emlékezetes: a sikkasztásban több politikus, illetve baloldalhoz köthető közéleti személyiség neve is felmerült. A pénzügyi visszaélések során, a kormányváltás után közpénzt is felhasználtak.
A fővárosi főügyész nem tudta megmondani, hogy a bűncselekmény kulcsszereplőjét mikor hallgatják ki újra. – Ebben a pillanatban az eljárás érdekei olyan erősek, meg olyan jellegűek, hogy most részletesen nem tudunk beszámolni arról, mit mondott Kulcsár Attila – mondta a főügyész. Annyi azonban bizonyos, hogy az exbróker vallomása új megvilágításba helyezheti a politikai vihart kavart ügyet.
Korábban – lapértesülés szerint – a gyanúsított Kerék Csabára, a Britton Kft. ügyvezetőjére és a szökésben lévő Schönthal Henrikre (az üzletember a pénzmosásban vett részt) tett terhelő vallomást.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról