Többet fizetünk a BKV-jegyekért és bérletekért. A korábban 140 forintos menetjegy 145 forintba, az átszállójegy 240 helyett 250 forintba kerül majd, míg a felnőtt havibérlet 5200-ról 5400 forintra, a diákbérlet pedig 1850-ről 2050 forintra drágul.
A villamosenergia-piac liberalizációjának második lépcsőfoka a mai nyitás. Így nemcsak az évente 6,5 gigawattóránál több áramot fogyasztók választhatják a liberalizált piacot, hanem minden nem lakossági fogyasztó bekerül ebbe a körbe. A feljogosított fogyasztók köre azonban nem örülhet felhőtlenül, mert a tavalyi év második felében a szabad piac – a források hiánya miatt – beállt. Így kínálati hiány lépett fel az importnál, ez okozta a 2004. évre szóló határkeresztező jogok aukcióján az árak radikális növekedését. Ennek következtében néhány feljogosított fogyasztó visszalépett a közüzemi piacra, ahol olcsóbb az áram egyes fogyasztók számára.
Heteken belül árrobbanás várható a húspiacon is. A legkedveltebb sertéshúsféleségek, például a karaj kilónkénti ára szakértők szerint elérheti az 1200 forintot. A sertéshús ármozgását kis késéssel várhatóan követi a baromfifélék ára. Változik a környezetterhelésről szóló törvény is, hiszen mától bevezetik a talajterhelési díjat, vagyis annak a kibocsátónak kell köbméterenként 120 forintot fizetnie, aki nem csatlakozik rá a műszakilag rendelkezésre álló közcsatornára, de szennyvízelhelyezést alkalmaz. A mai nappal a gyógyszerek termelői és fogyasztói ára visszaáll a márciusi 100 százalékra, míg a térítési díjak maradnak a jelenlegi 85 százalékon. Ez érinti valamennyi – támogatott és nem támogatott – gyógyszert. A Sulinet expressz programban 3,4 millió forintos jövedelemhatárnál csökken, négymillió forintnál viszont megszűnik az adókedvezmény, és életbe lép az 50 százalékos önrész-kötelezettség.
Csődöt jelentett a magyarok kedvenc olcsó boltja, próbálják menteni a menthetőt
