La Stampa
Egy hét múlva kezdődik a Perzsa-öböl nürnbergi pere – tudósít az olasz lap. Ez a per, amelyen Szaddám Huszeinen kívül további 11 volt iraki vezető áll a bíróság elé, fontos lesz mind a háború igazolása, mind az új iraki jogállam létezésének bizonyítása szempontjából. Jacques Verge, a Szaddámot védő francia ügyvéd elmondta: arra épít, hogy a volt diktátor ellen nem lehet vádat emelni anélkül, hogy az USA is ne üljön a vádlottak padjára.
The Washington Post
Nicolson Backer Ellenőrző pont című új könyvéről tudósít
az amerikai lap. Egy ember ül washingtoni hotelszobájában, és barátjával Bush elnök meggyilkolásáról beszélget. A könyv két személyre írt színházi forgatókönyvként íródott, helyenként szatíra, másutt komoly gondolatok kaptak benne helyet. A Washington Post munkatársa szerint a könyv legalább akkora visszhangra találhat, mint a Fahrenheit 9/11 című, nemrég bemutatott film.
Telegraph
A kegyetlenkedések kényszerítették rá az USA-t, hogy a britek által egy éve javasoltak szerint cselekedjen címmel közöl írást a brit lap. A háború kezdete előtt egy hónappal amerikai tisztviselők, több mint százan, „sziklafúrásra” gyülekeztek Washingtonban. Így nevezik az amerikai katonai zsargonban a nagyszabású forgatókönyvek létrehozására összehívott tanácskozásokat. Az ENSZ részvétele szóba sem jött. A kérdésre, hogy mi lesz
a nemzetközi joggal, kész volt a válasz: a legitimitást Huszein megbuktatása is megteremti. Már egy éve lehetne ideiglenes kormánya Iraknak, ha akkor nem zárják ki eleve az ENSZ-t a rendezésből, és ránk hallgatnak – állítják a britek.
Brüsszel gyenge, a britek jobb megállapodást kötöttek Amerikával
