Amerikai és kolumbiai rendőrök közös akciót hajtottak végre a hét végén, amelynek eredményeként 87 drogcsempészt őrizetbe vettek, háromszázat megvádoltak, és ezzel felszámolták a a Karib-tenger térségének legnagyobb kábítószercsempész bandáját – adta hírül a BBC. A „karibi kezdeményezés” fedőnevű akcióban a nyomozók két hullámban, hat országban csaptak le a bűnözőkre: először Kolumbiában, a Bahamákon, Panamában, Jamaicában és Kanadában, majd a második hullámban ismét Kolumbiában, végül pedig az Egyesült Államokban. A kolumbiai kartell tagjai évente 94 tonna kokaint szállítottak az Egyesült Államokba a fenti országokon keresztül.
A rajtaütésre öt év nyomozás után kerülhetett sor, ám a rendőrök szerint ezzel még korántsem szűnt meg az illegális narkotikumok csempészete a térségben. Kolumbia a világ legnagyobb kokain-előállító országa, évente 800 tonnát exportálva az USA és Európa piacaira.
Kínában a nemzetközi kábítószer-ellenes világnap előtt tisztelegve az ország vezetői a hét végén több tucat drogkereskedőt ítéltettek halálra, több ítéletet pedig végre is hajtottak. Egyedül Csungkingban 16 ember kapott halálos ítéletet, Sanghajban pedig egy drogkereskedőt végeztek ki szombaton; a férfi 1,8 kilogramm heroint csempészett a kommunista országba Burmából. Az ország több tartományában és városában is születtek hasonló verdiktek. Az elítéltek és kivégzettek az esetek többségében ópiummal, heroinnal és efedrinnel kereskedtek. Az Amnesty International ugyanakkor felszólította Pekinget: hagyjon fel a legsúlyosabb büntetés kiszabásával és végrehajtásával, hiszen az nem rettenti el a majdani dílereket.
Nigel Farage pártja a legnépszerűbb a brit keresztények körében
