Szánakozó terroristák
Isztambul. Bocsánatot kért a lakosságtól egy szélsőbaloldali török terroristacsoport a négy halálos áldozatot követelő és 21 személyi sérülést okozó csütörtöki isztambuli robbantásért, amelyet a szervezet egy tagja akaratlanul okozott. A Forradalmi Népi Felszabadítási Párt és Front (DHKP–C) nevű szélsőbaloldali szervezet Brüsszel közvetítésével nyilvánított bocsánatkérésében leszögezte, hogy a zsúfolt városi buszon felrobbant bomba eredeti célpontja „a török állam” lett volna. A pokolgép a 29 éves Semiran Polat, egy ismert és hónapok óta keresett terroristanő ölében robbant fel. (MTI)
Elutasított leszerelési javaslat
Szöul. Irreálisnak minősítette tegnap Észak-Korea azt az amerikai javaslatot, amelyet Washington a nukleáris válság rendezésére hivatott hatoldalú tárgyalások legutóbbi fordulóján terjesztett elő. A külügyminisztérium egyik név nélkül nyilatkozó szóvivője szerint a nukleáris leszereléshez biztosítandó három hónapos felkészülési idő tudományos szempontból anynyira irreális, hogy azt képtelenség támogatni. A szóvivő ugyanakkor haladásnak tartotta azt Washington részéről, hogy javaslatában kártérítést helyez kilátásba az észak-koreai program befagyasztásáért. (MTI)
Rakétatámadások Izraelben
Gáza. Izraeli helikopterek tíz rakétát lőttek ki tegnap hajnalban Gázában két fémfeldolgozó üzemre. A támadás nyomán kisebb tűz ütött ki, anyagi károk keletkeztek, de áldozatokról nem érkeztek jelentések. A támadás néhány órával azután történt, hogy palesztinok felrobbantottak egy izraeli katonai ellenőrző posztot a térségben. Legalább két izraeli életét oltották ki ugyanakkor a dél-izraeli Szderót zsidó településre kilőtt palesztin rakéták. (MTI)
Megbékélt India és Pakisztán
Újdelhi. India és Pakisztán tegnap megállapodtak, hogy kölcsönösen tájékoztatják egymást a rakétakísérletek előtt, főkonzulátusokat nyitnak egymás országában, és folytatják az erőfeszítéseket a fél évszázada tartó kasmíri konfliktus rendezésére. A tárgyalásokról kiadott közös közlemény szerint a felek elhatározták: „folytatják a komoly és tartós párbeszédet annak érdekében, hogy végleges, békés és tárgyalásos megoldást találjanak” a megosztott tartomány kérdésében, amely eddig két háborút váltott ki a két szomszédos ország között. A külügyi államtitkáraik kétnapos tárgyalásán született megegyezést a tavaly kezdődött, fokozatos megbékélési folyamat előzte meg. (MTI)
Nigel Farage pártja a legnépszerűbb a brit keresztények körében
