Az Egyesült Államok kormánya is gratulált Tadicsnak, s kifejezte reményét, hogy folytatódik az együttműködés a 2000. október 5-én megkezdett reformfolyamat érdekében. Hasonló üzenet érkezett az Európai Unióból is.
A jugoszláv utódállamok, amelyeknek volt alkalmuk megismerni a radikálisok korábbi viselt dolgait és azok következményeit, szintén megkönnyebbüléssel vették a demokraták győzelmét. Nagy baj lett volna, ha Tomiszlav Nikolics kerül az államfői posztra, s ha Szerbia visszatért volna a milosevicsi időkbe, az elszigeteltségbe, a Nagy-Szerbia révületébe, hangoztatják a szlovénok és a horvátok is. Tadics győzelme tehát mindenkinek megfelel, elégedett mind a hazai demokratikus közvélemény, mind a nemzetközi közvélemény.
Tomiszlav Nikolics elismerte vereségét, gratulált a győztesnek. Kijelentette, hogy Tadics győzelmét a kisebbségek szavazatainak köszönheti, annak, hogy a kisebbségeket a radikálisokkal ijesztgették. A vajdasági magyar vezetők örömmel vették, hogy pártjaik és az egész magyar közösség által már az első menetben támogatott jelölt lett Szerbia elnöke. Abban reménykednek, hogy Borisz Tadiccsal könynyebben szót értenek majd a kisebbségi kérdésekben, igaz, a kampányban nem tett erre vonatkozó konkrét ígéreteket.
Súlyos incidens bolygatta meg ismét a temeriniek és az újvidékiek nyugalmát, melynek következményei még beláthatatlanok. Az etnikai indíttatásúnak tartott szombat éjszakai temerini leszámolás áldozata ezúttal egy újvidéki szerb fiatalember, akit jelenleg is kórházban ápolnak. Az öt támadó kivétel nélkül magyar nemzetiségű. A rendőrség ezúttal „hatékony akcióval” begyűjtötte őket, előzetes letartóztatásba helyezte, s gyilkossági kísérlet vádjával tett feljelentést ellenük. A rendőrségi közlemény szerint az áldozat fejére zsákot húztak, karót szúrtak végbelébe, s ruhátlanul hagyták az utcán. Többen attól tartanak, hogy az incidens veszélyesen kiélezi az etnikai ellentéteket a Vajdaságban.
Brüsszel gyenge, a britek jobb megállapodást kötöttek Amerikával
