A gyógyszerpiacon hónapok óta tartó vihart az a kormánydöntés okozta, amellyel áprilistól 15 százalékkal csökkentették és befagyasztották a legtöbb orvosság árát. A piac szereplői a következőképpen vélekednek most erről az intézkedésről.
Gyógyszergyártók: becsléseik szerint az utóbbi két és fél hónap alatt mintegy nyolcmilliárd forintos veszteséget könyvelhettek el a kormánydöntés következtében.
Patikusok: készleteik automatikusan 15 százalékot veszítettek értékükből. A továbbiakban pedig az okoz számukra veszteséget, hogy az alacsonyabb árak révén kisebb volt az árrésbevételük is, s ezt a kormány csak részben kompenzálta. Egyes patikusok arról adtak hírt az áprilisi intézkedést követően, hogy egyes készítmények hiánycikké váltak. Az egészségügyi minisztérium képviselői ezt rendre cáfolták.
Betegek: önmagában a 15 százalékos árcsökkentés ellen aligha ágált a lakosság. Voltak ugyanakkor olyan betegek (főként az inzulinra szorulók), akik igencsak megijedtek az esetleges gyógyszerhiány hallatán.
Költségvetés: a költségek mit sem csökkentek, az előző két hónapban ugyanis jelentősen nőtt a forgalom. Míg januárban 22,7 milliárd forintot költött a tb a gyógyszerek ártámogatására, áprilisban már 25,3 milliárdot.

Döbbenet, több mint 130 kilométer/órával ment szembe a forgalommal egy autó – videó