Elégedetlen ügyvéd

Törvénytelenséggel „vádolja” a bíróságot és az ügyészséget a brókerbotrány kapcsán meggyanúsított Kerék Csaba ügyvédje; szerdán a legfőbb ügyészhez fordult, hétfőn pedig az Alkotmánybíróságot keresi meg.

Munkatársunktól
2004. 07. 31. 19:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jövő hétfőn fordul az Alkotmánybírósághoz (Ab) a K&H brókercégének ügyében gyanúsított Kerék Csaba ügyvédje, mert véleménye szerint akadályozza védői munkájában, hogy a rendőrség és az ügyészség párhuzamosan nyomoz. Ruttner György, aki a különösen nagy értékre elkövetett sikkasztással és pénzmosással gyanúsított Kerék Csabának, a Britton Kft. ügyvezetőjének a védője, elmondta azt is: a büntetőeljárási törvény kizárja a párhuzamosságot. Szavai szerint a párhuzamos nyomozás és az információk elzárása azt is eredményezi, hogy azok hiányában Kerék Csaba sem tud érdemben nyilatkozni arról, amivel gyanúsítják. Példátlannak nevezte, hogy nemcsak a rendőrség, de a letartóztatás ügyében döntő bíró sem kapta meg a terhelő vallomások összességét. Kifejtette: az ügyészség félreértelmezte azt az alkotmányos jogot, hogy a gyanúsított bármikor vallomást tehet, amikor arra az álláspontra helyezkedett, hogy a gyanúsítottak válogathatnak, hogy ki előtt tesznek vallomást.
Ihász Sándor budapesti főügyész közölte: nem az ügyészség szelektál a terheltek között, hogy kiket hallgasson ki, hanem a gyanúsítottak kérik, hogy az ügyészek előtt tehessenek vallomást. A terheltnek joga van úgy dönteni, hogy nem tesz vallomást, és úgy is, hogy tesz. Emellett a törvény alapján nyilatkozhat úgy, hogy csak az ügyészségnek tesz vallomást – mondta.
A védő megerősítette a Népszava című kormánylapban megjelenteket, miszerint Kerék Csaba nem fogad el fogvatartóitól ételt, csak a családtól kapott csomagokban bejuttatott ételeken él. Ez nem azt jelenti, hogy éhségsztrájkol, de Kerék szerint a szabadságát indokolatlanul korlátozzák, amikor fogva tartják.
Ruttner szerdán a legfőbb ügyészhez fordult, mert szerinte törvénytelen az a jogerős bírósági végzés, amelyben a Fővárosi Bíróság nemcsak a szökés és elrejtőzés veszélye, hanem tényleges szökés miatt is indokoltnak látta Kerék előzetes letartóztatásának elrendelését. A bírósági végzés indoklásában olyan dologra hivatkozik, ami nem hangzott el, és ami nem is szerepel az iratok között – tette hozzá.
A Legfőbb Ügyészségen közölték: megérkezett a védő beadványa, és vizsgálják a benne foglaltakat.



új fővárosi főügyész. Ihász Sándort, a Fővárosi Főügyészség kiemelt ügyek osztályának eddigi vezetőjét nevezte ki – pályázat alapján – tegnap Polt Péter legfőbb ügyész a budapesti szervezet élére, augusztus 1-jei hatállyal. A korábbi fővárosi főügyész, Sódor István szintén pályázat útján nyerte el a fővárosi fellebbviteli főügyészi posztot, ahová július 1-jén be is iktatták. Az új főügyész és osztálya egyebek mellett a K&H-ügy nyomozását felügyelte. (Sz. Z.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.