Folyók áradtak meg az utóbbi napok tetemes esőzéseitől. Tokajban sártengerré vált számos utca, pincéket és alagsori lakásokat, kerteket öntött el a víz, a lakók sok helyütt térdig gázoltak az iszapban. A város fölé magasodó Kopasz-hegyről többmázsányi lösz zúdult le, elborítva a település mélyebben fekvő részeit. A kárfelmérés még tart, de az már biztos, hogy több millió forintra lesz szüksége az önkormányzatnak a helyreállításhoz. Miként más települések, Tokaj sem tudja önerőből megoldani a kártalanítást, ezért a város vezetői a kormányhoz fordultak segítségért.
Vízalámosás miatt összedőlt egy vályogház a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Göncruszkán. Öttagú család lakott benne. Urbán József, a falu polgármestere lapunkkal tudatta, hogy az önkormányzat már megoldotta a hajléktalanná vált család gondját: vásároltak nekik egy másik lakást. A településen nagyteljesítményű szivattyú dolgozik, és munkagépekkel próbálják megakadályozni a víz további áradását.
Az Észak-magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság szakemberei bejárják a környéket, hogy feltérképezzék a helyzetet. Ombódi József osztályvezető a Tisza egyik mellékfolyója, a Hernád mentén tartott szemlét tegnap. Kérdésünkre közölte: a víz Hidasnémetinél elérte a 274 centimétert, de ennél magasabb vízállásra számítanak, mert a folyók külföldi szakaszain is esik. Néhány nap múlva 330 centire emelkedhet a víz, ami harmadfokú árvízvédelmi készültséget jelent. Ezért megerősítik a figyelőszolgálatot, és ha kell, akkor homokzsákokkal emelik meg a töltéseket. A Bodrog sárospataki szakaszán elsőfokú a készültség, viszont a Tisza vízállása egyelőre nem jelent veszélyt a környező területekre.

Bikiniszezon előtt: így készüljünk tudatosan a nyárra