Ha Magyarország nem kíván nettó befizetője lenni az Európai Uniónak (EU), akkor minimum 47,3 százalékát kell lehívnia hazánknak az EU különböző alapjaiból reálisan hozzáférhető pénzeknek – nyilatkozta tegnapi sajtótájékoztatóján Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke. Hazánknak elemi érdeke, hogy minél több uniós pályázati forrást tudjon lekötni, felhasználni és ehhez szükséges az is, hogy a piacon megfelelő minőségű munkát végző és elfogadható áron dolgozó pályázatírók legyenek. Részben ezért döntöttek úgy, hogy létrehozzák a Minősített pályázatírók katalogizált jegyzékét – mondta az elnök, s közölte: a kamara augusztus másodikán teszi közzé pályázati felhívását a minősítésre szóló jelentkezésre. Az igényeket szeptember 15-ig lehet beadni. A beérkező pályázatokat szeptember 30-ig bírálja el a kamara által felkért független bizottság, s a kritériumoknak megfelelő minősített vállalkozók bekerülnek a minősített pályázatírók jegyzékébe. A névjegyzékbe való felvétel rangot ad, ismertséget biztosít, ami érték és így reklámhordozóként jelenik meg – fogalmazott.
Az elnök szavai szerint a pályázaton indulóknak húszezer forintot kell fizetniük, míg a kamarai tagok ötvenszázalékos kedvezményben részesülnek. A minősítés egyéves időtartamra szól, majd egyszerűsített eljárás keretében meg lehet ismételni azt. Ezt követően a jegyzéket havonta frissítik.
Parragh László úgy vélte: a minősített pályázatírók jegyzékébe bekerültek közül a pályázatot írató cégek nyugodtan választhatnak, mert a regiszterbe felvett pályázatírók, tanácsadók megbízhatók, minőségi szolgáltatásokat nyújtanak elfogadható díjazás ellenében.

Nagyon nehéz helyesírási kvíz: Ön ki tudja tölteni hibátlanul?