Cselényi László, a Duna Televízió elnöke már Kresz László hírigazgató minapi menesztése előtt is több alkalommal avatkozott be úgy a csatorna hírszerkesztésébe, hogy az adásba kerülő műsorokban kizárólag a baloldal álláspontja érvényesülhessen. 2005. április 8-án, II. János Pál pápa temetésének előnapján például Pomezanski György, a hírszerkesztést felügyelő innovációs alelnök utasítására – felülírva a hírigazgató döntését – a Híradó délutáni és esti kiadásából is kiszerkesztették Orbán Viktor kegyeleti nyilatkozatát azzal az indokkal, hogy nincs megszólaló a másik oldalról. Mellesleg a média világában etalonként emlegetett BBC adásában Tony Blair kormányfő és konzervatív ellenfele, Michael Howard a Híradó két különböző kidásában szerepeltek kegyeleti nyilatkozatukkal, míg a Duna Televízió a Fidesz elnökének kicenzúrázásával óhajtotta biztosítani a közszolgálatiságot.
A Duna Televízió vezetősége a jelek szerint a romániai magyarsággal kapcsolatos hírek és műsorok szerkesztésében is egyoldalúságra törekszik. Arra is akadt példa, hogy egy hírműsorból Pomezanski kitiltatta a taglalt téma egyik szakértőjét, mondván, az illető „Szász Jenő embere, az ő álláspontját fogja képviselni, és mit fognak szólni Markóék és Újhelyiék”. Veress László, a Duna Televízió elnökségének egyik fideszes tagja ezt követően felvetette, hogy ha Orbán Viktor vatikáni nyilatkozatát „másik megszólaló fél hiánya miatt” le lehetett tiltani, akkor ezt az elvet miért nem alkalmazzák Markó Béla RMDSZ-elnökre is. Cselényi László televízióelnök az észrevételre a következő sms-üzenettel reagált Veress Lászlónak: „Eddig senki nem vádolta Markó-elfogultsággal a Heti Hírmondót. Autonómia törvény ügyben is eleddig csak balról kaptuk a pofonokat, ejnye-bejnyéket. De úgy látszik, még a szentatya programunkba is bele lehet kötni, pedig azt hittem, vele együtt mi is a Mennybe mentünk. Na mindegy, úgy látom mindig van kifogásolni való. Törexünk (sic!) a tökéletességre. És hahó. Cselényi László.”
Cselényi a későbbiekben is drákói szigorral gondoskodott a műsorok egyoldalú Markó-pártiságáról. A csatorna például április 24-én este sugározta a Kormorán együttes és az erdélyi TranssylMania közös budapesti koncertjét. A felvételen szerepelt egy hozzávetőlegesen negyven másodperces képsor, amelyen a Kormorán vezetője megköszönte Szász Jenő székelyudvarhelyi polgármester közreműködését a két zenekar közötti kapcsolat megteremtésében. A koncertfelvételen az is elhangzott, hogy „Szász Jenő üdvözletét küldi Székelyudvarhelyről, a székely fővárosból”. A közvetítés másnapján Markó Béla, az RMDSZ elnöke tiltakozott Cselényi Lászlónál, aki ezt követően állítólag azt az utasítást adta, hogy „semmiféle jobboldali vagy baloldali szélsőség nem mehet adásba”, és százezer forintnyi pénzbüntetéssel sújtotta Vlahovics Katalint, a koncertfilm vetítéséért felelős programigazgatósági munkatársat. Veress László elnökségi tagnak Cselényi később tagadta, hogy leszélsőségesezte volna Szász Jenőt, és azzal indokolta döntését, hogy egy kulturális műsorban nem lehet testidegen politikai elem, majd arra a tényre is rámutatott, hogy „Markó miniszterelnök-helyettes, Szász Jenő pedig udvarhelyi polgármester”. A Duna Televízió nemrégiben szintén kicenzúrázta egyik hírműsorából azt a képsort, amelyen az Omega együttes marosvásárhelyi koncertjén több ezren kifütyülték Markó Béla köszöntőjét.
Egyértelmű üzenete volt Orbán Viktor tusványosi beszédének
