New Yorkban az utaslisták és egy autóban felejtett, arab nyelvű kivitelezési vázlat segítette az FBI munkáját, hogy megtalálják Mohamed Atta csoportját. A madridi merényleteknél a pokolgépek detonátorait mobiltelefonokkal hozták működésbe. Az egyik bomba nem robbant fel. A merénylő többször „felhívta” a szerkezetet, hogy hátha mégis működésbe lép.
A hátizsákban csörgő mobilra egy rendőr lett figyelmes. A készülék és a SIM-kártya egy üzletből származott, amelyet egy fiatal marokkói férfi vezetett. Hamar kiderült, hogy ő volt a merénylet értelmi szerzője. Itt Londonban is azzal indult be a nyomozás, hogy Haszib Huszein szülei aggódtak fiukért. A 19 éves pakisztáni származású fiatalember családjának azt mondta, barátaival bevonatozik Londonba. A merénylet után szülei aggódtak, és megpróbálták mobilján elérni. Miután ez másnap reggelig nem sikerült, bejelentést tettek a rendőrségen. A nyomozók a szemtanúk és a szülőktől kapott személyleírás, valamint fotók alapján hamar rájöttek, hogy Haszib volt az egyik öngyilkos merénylő.
A nyomozók 2400 órányi videofelvételt néztek át, amelyeket a pályaudvarok biztonsági kamerái vettek fel. Az eredmény magáért beszélt. Haszibot három másik társával együtt látták a King’s Cross állomáson. Mindegyik fiatal hátizsákot hordott magánál, amely a bombákat rejtette. A felvételek további elemzése szerint igen valószínű, hogy egy ötödik férfi is tartozott a csoporthoz.
Befejeződött a Magyar Nemzeti Bank aranytartalékának ellenőrzése
