Ma vitatja meg a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete (MKFE) demonstrációs bizottsága, elfogadják-e a gazdasági tárca hétfői megállapodástervezetét. Hinfner Miklóstól, az egyesület főtitkárától úgy tudjuk, hogy a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium a kormány nevében ötpontos ajánlatot küldött négy nagy érdekképviselet számára. Eszerint a kabinet egyebek mellett lát esélyt az ellenőrzések szigorítására, az ügyintézés megkönynyítésére, illetve teljesítményarányos úthasználati díj bevezetésére. Határozottan elveti viszont a jövedéki adó csökkentésének lehetőségét. Ugyancsak a megvalósíthatatlan kategóriába sorolta a kormány a fuvarozók azon kérését, hogy a hét végi közlekedési tilalom alól kapjanak felmentést éjszakára, legalább a gyorsforgalmi úthálózaton.
– Véleményem szerint ez az öt pont jóval kevesebb annál, mint amennyit viszonylag egyszerűen megtehetne a kormány a hazai fuvarozók versenyhelyzetének javítására – nyilatkozta lapunknak Hinfner Miklós. A főtitkár személy szerint nem lát esélyt arra, hogy a jövedéki adó ügyében sikerül megváltoztatni a gazdasági tárca álláspontját. – Két éve tárgyalunk erről. Gyors, érdemi válaszokat vártunk, de a kormány javaslatai csalódást jelentenek számunkra. Nem tudom, milyen döntést hoz a demonstrációs bizottság, de ebben a helyzetben nagyon komolyan meg kell fontolnunk, mit tegyünk.
A gazdasági tárca forgatókönyve szerint a következő lépés az lenne, hogy a fuvarozócégek és a minisztérium képviselői pénteken ismét leülnek tárgyalni, egyáltalán nem biztos azonban, hogy ez így is lesz. Hinfner Miklós szerint kérdés, van-e egyáltalán értelme újabb fordulót tartani. Személyes véleménye szerint ugyanakkora esélye van annak, hogy az MKFE elkeseredésében távol marad a tárgyalástól, mint annak, hogy a demonstrációs bizottság tagjai rábólintanak a sokadik egyeztetésre.
Jó a drága benzin. A magyarországi üzemanyagárak a környező uniós országokhoz képest nem magasak – mondta Szanyi Tibor, a gazdasági tárca politikai államtitkára tegnap az MTI szerint. A magas benzinár az államtitkár szerint jól működő gazdaságra utal. Angliában, Észak-Olaszországban a legmagasabb az üzemanyag ára, ugyanakkor a gazdaság jó eredményeket produkál. Romániában és Ukrajnában a gazdaság színvonala is indokolja az alacsony üzemanyagárakat.
Több száz ingatlant zúzott le a vihar keleten + videó
