Hová tűnt ötezermilliárd?

2005. 07. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 2006 tavaszán megalakuló új kormánynak választ kell találnia arra a kérdésre, hogy hol az a pénz, amit az ország 2002 óta külföldön felvett – fogalmazott Orbán Viktor a Nemzeti Konzultáció egyik állomásán. A volt miniszterelnök szerint a jelenlegi MSZP–SZDSZ-kabinet által felvett hatalmas összeg nem látszik meg a gazdaság állapotán. Miközben az ország adósságterhe napi hétmilliárd forinttal nő, a befizetett személyi jövedelemadók 90 százalékát hiteltörlesztésre fordítják.
Varga Mihály, a Fidesz alelnöke lapunk kérdésére válaszolva rámutatott, hogy tavaly 900 milliárd forint személyijövedelemadó-bevétel folyt be a költségvetésbe, míg az államadósság törlesztésére 800 milliárd forintot fordítottak. Az 5000 milliárd forintra rúgó hitel legnagyobb részét a közszférát érintő béremelések és a megnövekedett államapparátus költségei vitték el – húzta alá a gazdaságpolitikai szakember, hozzátéve, hogy a rendszeresen alultervezett költségvetések hiánya szintén az államadósságot terheli. Ezenfelül olyan rejtett kiadások is tételként szerepelhetnek, amelyről az ellenzéket nem tájékoztatták megfelelő mértékben – tette hozzá a volt pénzügyminiszter, példaként az autópálya-beruházásokat említve.
Az MTV Nap-kelte műsorában Szekeres Imre MSZP-pártelnökhelyettes elismerte, hogy a magyar társadalom aggódik az ország eladósodása miatt. Véleménye szerint a kölcsön felét a közalkalmazotti bérek és a nyugdíjak emelésére, 500 milliárdot autópálya-építésre, míg a fennmaradó 2000 milliárdot oktatási és szociális ellátásokra fordították.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.