Nemrégiben megszüntette jogi osztályát a Duna Televízió, és feladatkörének ellátását egy külsős cégre bízta – a szerencsés ügyvédi iroda értesüléseink szerint Hamburger Mihálynak, a csatorna szabad demokrata kurátorának érdekkörébe tartozik. Informátoraink szerint ez a lépés több szempontból is kifogásolható: egyrészt a műsorok elkészítésének jogi folyamata rendszerint többszöri módosításon megy keresztül, és sok olyan apró részletre, változtatásra kell figyelni, amelyek kezelését egy „házon kívüli” jogi iroda csak nehézkesen oldhatja meg; másodsorban így a jövőben megkötendő szerződések belső kontrollja minimálisra csökken – a munkatársak egyáltalán nem láthatnak bele a csatorna jogi és üzleti lépéseibe.
Egyes vélekedések szerint a film- és a műsorvásárlás kontrolljának gyöngítését szolgálta az is, hogy a Cselényi-féle új vezetés eltávolította a televíziótól Petrovszky Zoltán programigazgatót, Vlahovics Katalin programszerkesztőt és Kabók József filmszerkesztőt is. Az ő feladatkörüket értesülésünk szerint egy személyben látja el Demeter László, Cselényi László jelenlegi elnök bizalmasa, aki korábban sohasem állt munkaviszonyban a Duna Televízióval.
Szintén aggasztónak tűnik a Pomezanski György alelnök nevéhez köthető törekvés, miszerint a Duna Televízió minél több tevékenység elvégzésével külsős cégeket bíz meg – indokolásuk szerint azért, mert így „olcsóbb” a műsorok előállítása. A Duna Televízió azonban komoly technikai felszereltséggel rendelkezik, és ennek az üzemeltetése sokkal olcsóbb gyártási kiadásokat eredményez, mint ha külsős cégtől vásárolják meg ugyanazt a produkciót.
Informátorunk szerint hasonló aggályokat vet fel az is, hogy a csatorna pályázatot írt ki évek óta sikeresen működő szinkronstúdiójának bérbe adására, valamint internetes oldalát is külső céggel kívánja üzemeltetni – véleménye szerint ezen intézkedések következményeképpen a jelenlegi vezetéshez köthető személyek kaphatják meg a „zsíros” megbízásokat.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Védelmi innovációval építjük tovább a jövő haderejét!
