Nem az Országos Meteorológiai Szolgálattal (OMSZ), hanem az időjárás-előrejelzéssel is foglalkozó ICI Utazási Irodával készítteti időjárás-jelentéseit a Duna Televízió. Vissy Károlyt, az Országos Meteorológiai Szolgálat nyugalmazott szakmai főtanácsadóját ennek ellenére felkérte a csatorna vezetősége, hogy műsorvezetőként a továbbiakban is maradjon képernyőn. Vissy a felkérést elutasította, mivel nincs meggyőződve arról, hogy az ICI a megfelelő színvonalon végzi majd meteorológiai tevékenységét.
Vissy Károly szakmai és etikai okokra hivatkozva indokolta az elutasítást a Duna Televízió jelenlegi elnökének, Cselényi Lászlónak küldött levelében. Hazánkban ma – meteorológiai törvény hiányában – bárki készíthet időjárás-előrejelzést „anélkül, hogy a munka tudományos és technikai megalapozottságát, a tevékenység alapját képező adatok forrásának hitelességét, jogi és pénzügyi rendezettségét, a munkafolyamatban részt vevők szakképzettségét bárki is megkövetelné vagy ellenőrizné” – fogalmazott. „Hogy lehetnék hiteles azokban az esetekben, amikor a képernyőn az OMSZ megalapozott és korrekt előrejelzéseitől eltérő, vagy azzal éppen ellentmondó jelentést kell elmondanom?” – tette fel a kérdést Cselényinek Vissy, aki szerint mindez eddigi szakmai múltjának és sikereinek „lenullázását” jelentené. Levelét azzal zárta: amennyiben a Duna TV a jövőben visszatér az OMSZ-hoz mint meteorológiai szolgáltatóhoz, ismét örömmel vállalja el a műsorvezetési feladatkört. Vissy arra is rámutatott: bár a pályázatban követelményként tüntették fel a magas képi színvonalat, az új időjárás-jelentésből hiányzik az áramlásirendszer-információ, a mozgó időjárási frontok és a hőmérsékletmező-animáció, s – mint levelében fogalmaz – „a Duna TV ezzel pont azokat az értékeit dobta ki, amelyek időjárás-jelentéseit hazai viszonylatban az élre, de nemzetközi összehasonlításban is az élvonalba emelték”. Vissy Károly szerint a megfelelő szakmai színvonal és a csatorna pályázati kiírásában foglaltak teljesítése mellett egyetlen pályázó sem állhatott elő olcsóbb ajánlattal, mint az OMSZ. Azt is kifogásolja, hogy a Duna új időjárás-jelentésének képi megvalósítása teljesen azonos az OMSZ stúdiójában készült, Kanadában nemzetközi fődíjat nyert időjárás-jelentés koncepciójával. „Etikailag és morálisan nehezen lenne megmagyarázható a közvélemény számára, hogy az OMSZ-nak ez a sikeres produkciója manapság egy konkurens cég feliratával jelenik meg a Duna Televízióban” – zárta levelét az OMSZ főtanácsadója.
Csáky Zoltán is lemondott. Lemondott a Heti Hírmondó szerkesztőségvezetői posztjáról Csáky Zoltán, a Duna TV védjegyévé vált televíziós személyiség. Csáky a vezetői értekezleten azzal indokolta döntését: Cselényi László elnökké történt kinevezésekor írásban jelezte, milyen személyi és szervezeti feltételeket igényel a Heti Hírmondó vezetéséhez, ám ezek az azóta eltelt fél év alatt sem teljesültek.