Vatikáni válasz Izrael bírálatára

Az izraeli külügyminisztérium támadásaira reagálva a Vatikán csütörtök esti sajtóközleményében kifogásolta, hogy a pápa imádságának tartalmát egy másik állam hatósága átírná.

Munkatársunktól
2005. 07. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mivel az izraeli kormány értelemszerűen nem engedheti meg magának, hogy azt nyilatkozza, amit mások parancsolnak neki, úgy a Szentszék sem fogadhat el olyan, másik hatóságtól származó tanításokat és rendeleteket, amelyek saját nyilatkozatainak a tartalmára vonatkoznak – áll az egyházi állam sajtóirodájának csütörtök este nyilvánosságra hozott közleményében.
Tel-Aviv korábban sérelmezte, hogy XVI. Benedek pápa a hét végén mondott úrangyala-imádságában elítélte ugyan „a halált, a pusztítást és a szenvedést, ami többek között Egyiptomban, Törökországban, Irakban és Nagy-Britanniában bekövetkezett”, de nem tett említést a július 12-i netanjai merényletről, amely során egy palesztin öngyilkos merénylő öt izraeli életét oltotta ki. Tel-Aviv azt is nehezményezi, hogy sem XVI. Benedek, sem elődje, II. János Pál pápa nem ítélte el az Izraelben tevékenykedő szélsőséges palesztinokat. Egy izraeli külügyi nyilatkozat ezt „a zsidók elleni terrorista támadások legitimációjaként” értelmezi.
A Szentszék cáfolta, hogy II. János Pál nem emelte volna fel szavát a palesztinok szélsőséges cselekedetei ellen, mert „több alkalommal is” elítélte a palesztin támadásokat. A közlemény arra is kitért, hogy a Vatikán nem ítélhet el minden egyes palesztin támadást, hiszen olykor Izrael ellencsapásai is nemzetközi jogszabályokba ütköztek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.