Ma már nem csak a hatalmi szó dönt

Olvasóinktól
2005. 08. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Botrányt kavart a Magyar Rádió Közalapítványának MSZP-s kuratóriumi elnöke, hogy megtagadta az intézményt automatikusan megillető teljes díj átutalását, s helyette csak az állami kötelezettségeket fedező, csökkentett összeget hajlandó továbbítani. Az általa is alkalmazott szóhasználattal élve: így zsarolja a rádió leköszönt elnöke által kinevezett ügyvezetőt, márpedig ez a cselekedet jogszabályba ütközik. Még azok is kétségesnek találják eljárása helyességét, akiktől pedig Gellért Kis Gábor elvárná az egyetértést. Így például az Országgyűlés elnöke és alelnöke, nem beszélve a kuratórium ellenőrző testületének elnökéről, aki viszont ügyészségi vizsgálatot indítványoz.
Az egyik kereskedelmi televízióban Gellért Kis meglehetősen ellenszenves stílusban igyekezett megvédeni igazát, miközben a beszélgetésben részt vevő kuratóriumi társát ismételten ledorongolta, s következetesen szavába vágva igyekezett elhallgattatni; a saját értékeit viszont a médiához kapcsolható 40 esztendős múltjával kívánta bizonyítani. A társadalmi szervek tekintélyét is rombolni akarta, amelyek a nagykuratóriumban őellenében adták szavazatukat, felhozva példaként éppen a Regnum Marianum Sportegyesületet (amely valójában sokat tesz az ifjúság sportolásáért), hogy éppenséggel ez is egy súlytalan civil szervezet. Pedig Gellért Kisnek tudnia kellene (hát hiszen tudja ő azt, csak éppen nem vallja be), hogy a médiatörvény rendelkezése alapján, a médiahatóság jóváhagyásával, sorsolás útján a tulajdonosi testületekbe bekerült szervezetek működésükben mind azonos értékűek, rendelkezzenek akár ötven, akár ötszázezer taggal, s delegáltjuk szavazata is mind azonos erejű. Ami pedig a társadalmi szervezetek megítélését illeti: Újhelyi István felvilágosíthatná elvbarátját arról, valójában milyen értéke van például a Csillebérci Okoskodók Egyesületének, vagy éppenséggel a Szimbiózis Ifjúsági Környezetvédelmi Szervezetnek. Gellért Kisnek pedig lehetne annyi értékítélete – feltéve, hogy nem elbizakodott –, hogy nem hozakodik elő azzal a bizonyos négy évtizeddel, amely jócskán a kádári megtorlás időszakára nyúlik vissza, amikor az önkényuralom tobzódott, s valamennyi pozicionált embere – különösen a média körül tevékenykedők – csakis a rendszer gondolkodás nélküli kiszolgálói lehettek. Ma már nem azokat az időket éjük, amikor csak hatalmi szó dönthet…!
Farkas Zsolt az MTV volt kurátora, Budapest

Egy tévéműsorban a rádiókuratórium szocialista elnöke, Gellért Kis Gábor, egy civil kurátori tag hölgy és Németh Erzsébet vitatták a közrádió jelenlegi helyzetét. Azaz vitatták volna, ha Gellért Kis Gábor érvekkel fejtette volna ki a véleményét, helyette azonban a civil hölgyet szapulta, hol hozzá nem értéssel vádolta, hol sűrű olvasásra buzdította, szemeit forgatta, letagadta, amit az előző napokban mondott, a rádiónak nem utal utazásra, törvénytelen dolgokra – mondta, holott köztudott, hogy Kondor Katalin elnöksége alatt működött a rádió a leggazdaságosabban. Ezt megelőzően tahónak nevezte Kondor Katalint. Nem tudom, a fent említett úr kuratóriumi elnöknek megfelel-e, ehhez nem értek, ennek eldöntéséhez még nekem is olvasni kellene sokat, de hogy útszéli modora miatt képernyőre nem való, az biztos.
Heller Józsefné Törökbálint

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.