Tegnap lejárt az új iraki alkotmány tervezetének parlamenti benyújtására szabott – a múlt héten egyszer már kitolt – határidő. Bár a törvényhozásban jelen lévő erők közti jelentős ellentétek egyikét sikerült feloldani, a megállapodás létrejöttében nem sokan bíztak: a tegnapi nap folyamán adott nyilatkozatokban egyes tisztségviselők már biztosra vették, hogy a határidőt másodszor is meg kell hosszabbítani, míg mások szerint ha éjjel sikerül is konszenzust kötni, a végeredményt már csak ma tárhatják a nyilvánosság elé. Előrehaladást az iszlámnak az alaptörvényben játszott szerepét illetően sikerült elérni, ebben a kérdésben a keményvonalasok szándékát, miszerint a saríját a „törvénykezés legfőbb forrásának” tekintenék, sikerült meghiúsítani.
A késlekedés egyik legfontosabb oka a föderalizmus kérdése, melyet a szunniták vetnek el, hiszen amellett, hogy fokozódna az ország széthullásának veszélye, az olajban gazdag tartományok maguknak őrizhetnék meg bevételeiket. A iraki parlament elnöke szerint ha az újabb halasztás nem vezet eredményre, alternatívaként felmerülhet a nemzetgyűlés feloszlatása is. Hadzsim al-Hasszani az as-Sark al-Auszat arab lapnak azonban ezt a lehetőséget a legrosszabb megoldásnak nevezte.
Közben újabb támadás érte George Bush elnök iraki politikáját. Chuck Hagel, aki a szenátus külügyi bizottságának tagja, és esetleges republikánus elnökjelölt a 2008-as választásokon, közölte: a háború destabilizálta a Közel-Keletet.

Megerőszakolta főnöke feleségét egy gyulai vízvezetékszerelő, amíg a főnök kórházban feküdt