Egy perccel a felszállás után egyelőre ismeretlen okból lezuhant az indonéziai Szumátra szigetén, Medan város repülőterénél egy Boeing 737-200-as repülőgép tegnap reggel. A százkilenc utassal és nyolctagú személyzettel a fedélzetén Jakartába tartó utasszállító lakott területre esett: a becsapódás egyaránt követelt áldozatokat a Boeing utasai és a kertváros lakói közül – adta hírül a BBC.
Egyelőre nem tudták megvonni a pontos mérleget a hatóságok: feltételezhetően legkevesebb száznegyvenen vesztették életüket a tragédiában; a repülőtér szóvivője szerint hat ember élhette túl a szerencsétlenséget, más források kilenc túlélőről tudnak. A sérülteket több kórházban ápolják. Észak-Szumátra tartományi kormányzója, Rizal Nurdin és elődje, Raja Inal Siregar is a gépen volt, sorsukról nem érkeztek információk. A helyi televíziók füstölgő és lángban álló roncsokat, valamint lakóépületeket mutattak be felvételeiken. Állítólag a mentést nemcsak a tűz, hanem a bámészkodók százai is nehezítették. Miattuk a járművek csak nehezen tudták megközelíteni a becsapódás helyszínét.
A szerencsétlenség okát egyelőre nem lehet tudni. Csak annyi biztos, hogy a lezuhant Boeing 737-200-as huszonöt éve teljesített szolgálatot, és a tervek szerint legkorábban 2016-ban készültek kivonni a forgalomból. Idén júniusban végeztek rajta teljes átvizsgálást és nagyjavítást. Az egyik túlélő, Freddy Ismail kórházi ágyán fekve számolt be a történtekről az El-Shinta indonéz rádiónak. „Nem tudtam elhinni. Miután a gép felemelkedett a levegőbe, elkezdett rázkódni, majd egyenesen az alatta húzódó kocsiútra, az autók tetejére zuhant” – emlékezett. Tíz perccel a baleset után az utca égő testekkel volt tele – nyilatkozta a Reutersnek egy szemtanú. Elmondta: körülbelül tíz ház és hat autó borult lángokba. A gép annyira összeroncsolódott, hogy csak a farokrésze volt felismerhető.
Indonézia eddigi legsúlyosabb repülőgép-szerencsétlensége 1997-ben történt, szintén Szumátra szigetén. Akkor egy Airbus hegyoldalnak csapódott Medan közelében. A balesetben 234 ember halt meg.
Brüsszel gyenge, a britek jobb megállapodást kötöttek Amerikával
