Ítéletek sora a szegedi bíróságokon

Három büntetőügyben hirdettek ítéletet tegnap Szegeden. Az ítélőtábla háromról öt év fegyházra súlyosbította a csecsemőgyilkossággal vádolt csíkszeredai asszony büntetését, s három- rendbeli, életveszélyt okozó testi sértés miatt három év hat hónap börtönt szabott ki egy helyi vállalkozóra. A Csongrád Megyei Bíróság katonai tanácsa hivatali visszaélésért pénzbüntetésre ítélte a kalocsai büntetés-végrehajtási intézet volt orvosát.

Bálint József
2005. 09. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyészség emberölés miatt emelt vádat a csíkszeredai Páll Mária ellen, aki huzamosabb ideje Kecskeméten tartózkodik. Ott ismerkedett meg későbbi élettársával, majd 2003 szeptemberében teherbe esett. Miután erről a férfi tudomást szerzett, orvoshoz akarta vinni, de az asszony attól tartott, hogy fény derül illegális tartózkodására, s kitoloncolják az országból. A vádlott 2004. június 22-én rosszul lett, majd kiment a mosdóba, és megszülte gyermekét, aki nem sokkal később megfulladt. Az anya elsőfokú, hároméves büntetését öt év fegyházra súlyosbította az ítélőtábla.
A jogerős ítélet szerint is három év hat hónapig kell raboskodnia az izraeli–magyar állampolgárságú Cuk Sebők Ferencnek. Korábban ő üzemeltette az újszegedi Ligetben található vidámparkot. A vádirat szerint még 1996. március 9-én a hajnali órákban összetűzésbe keveredett az általa bérelt szórakozóhelyen több fiatallal, akik közül háromnak súlyos sérülést okozott. Emiatt előzetes letartóztatásba helyezték, de a Csongrád Megyei Bíróság határozata alapján szabadlábra helyezték. Ezután néhány évig Izraelben élt, de az ottani hatóságok kiadták a magyar hatóságoknak.
Hivatali visszaélés miatt első fokon 200 ezer forint pénzbírsággal sújtotta a Csongrád Megyei Bíróság katonai tanácsa M. J. nyugállományú orvos alezredest. A vádlott évekig a kalocsai büntetés-végrehajtási intézetben dolgozott. A katonai ügyészség azzal vádolta, hogy szexuális kapcsolatot folytatott az egyik elítélt nővel, aki közben teherbe esett. Az érintett rab azt állította, hogy senki nem kényszerítette erre a kapcsolatra. Azt önként vállalta, miként a terhesség megszakítását is. Ettől függetlenül hivatali visszaélés miatt a bíróság bűnösnek találta a börtönorvost. Az ítélet nem jogerős.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.