Növekszik a távközlés iránti igény
Az idei év második negyedére változatlanul jellemző volt a távközlési és az internetszolgáltatások iránti kereslet bővülése. A mobiltelefonok egyre nagyobb helyet foglalnak el a piacon a vezetékes-előfizetésekkel szemben – közölte a Központi Statisztikai Hivatal. A második negyedévben a mobil-előfizetések száma 123 ezerrel bővült, a negyedév végére túllépte a 8,9 milliót. Az előző esztendő azonos időszakához képest a mobil-előfizetések állománya 738 ezerrel, kilenc százalékkal lett nagyobb. A növekedés éves üteme a piac lassú telítődése miatt mérséklődik.
Kínában fektet be az Ericsson
Egymilliárd dollárt kíván befektetni a svéd Ericsson Kínában öt év alatt. A távközlési berendezéseket gyártó óriáscég elsősorban a harmadik generációs mobiltelefónia fejlesztésére fordítja a pénzt. Az Ericsson kínai bevételei már egyetlen negyedév alatt félmilliárd dollár közelébe jutottak. A 3G technológiával kapcsolatos fejlesztések Kínában jelentős növekedés előtt állnak. Az 1,3 milliárd fős népességet magáénak tudó Kína óriási távközlési piaci potenciállal bír, a harmadik generációs fejlesztésekre 10-12 milliárd dollárt áldozna három év alatt.
Innovációs központ nyílt
Szeptember 8-án kezdte meg működését az a Mobil Innovációs Központ, amely nemzetközi jelentőségű szerepet hivatott vállalni a jövő vezeték nélküli távközlési megoldásainak kutatásában és fejlesztésében. Az állami támogatással, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal pályázatán keresztül, tizenhét tagú konzorcium által létrehozott központ egyik alapító tagja a Pannon GSM.
A Siemens eladhatja üzletágát
Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy a Siemens eladja veszteséges mobiltelefon-üzletágát a tajvani BenQ vállalatnak. A brüsszeli testület állásfoglalása szerint az ügylet nem sérti a versenyt az Európai Unióban, mivel a tajvani cégnek viszonylag kicsi a piaci részesedése, és olyan nagy bevezetett márkákkal kell megküzdenie, mint a Nokia vagy a Samsung. Az ügyletet június elején jelentették be, az eladási árat nem közölték, a tranzakció lezárása októberre várható.
Elkobzott készülékek
Az orosz rendőrség 300 tonnányi maroktelefont kobozott el egy kiterjedt csempészhálózat felszámolásakor. A bűnszövetkezet Németországból és Finnországból „importált” feketén Oroszországba mobiltelefonokat – írták orosz napilapok. A Kommerszant szerint a 300 tonna csaknem egymillió telefonnak felel meg, e számot azonban a belügyminisztériumnál nem erősítették meg.
Egy tragédiára emlékezett Diogo Jota, mielőtt gólt szerzett Magyarországon
