Kérdéses, hogy valóban biztonságban van-e a Magyar Televízió (MTV) a kormányzati befolyásolási kísérletektől. A Magyar Nemzet birtokába került fényképfelvételek ugyanis Gál J. Zoltán államtitkár és Simon András, a televízió műsorokért felelős alelnöke látható. Azt nem tudni, hogy a találkozón mi került szóba, mert sem Gál J. Zoltánnal, sem pedig Simon Andrással nem tudtunk beszélni. Az államtitkár titkárnőjén keresztül annyit üzent lapunknak, hogy „az újságírókkal csak szakmai egyeztetéseken vesz részt”. A fényképfelvételen azonban csak Simon András látható az államtitkár társaságában, akinek válaszából ugyanakkor kiderült: több sajtómunkással is rendszeres „szakmai kapcsolatot” ápol. Simon Andrást sem sikerült elérnünk, és sms útján is hiába kértünk visszahívást: lapzártáig erre nem került sor. A televízió alelnökétől azt szerettük volna megtudni, hogy neki, mint tapasztalt újságírónak, miért van szüksége Gál J. szakmai tanácsaira. Kíváncsiak lettünk volna arra is, hogy amenynyiben mégsem „szakmai” jellegű volt a találkozó, akkor miről esett szó kettejük között. Többször kerestük Rudi Zoltán tévéelnököt is; tőle azt kívántuk megtudakolni, hogy tud-e személyes jó barátja, Gál J. Zoltán és az alelnök közötti találkozóról, illetve azt, hogy nem lát-e olyan veszélyt, hogy a politika nyomást gyakorolhat a televízió működésére.
Emlékezetes: 2003 decemberében a korábbi titkolózások és tagadások ellenére világossá vált, hogy Gyurcsány Ferenc kampánycsapatának tagja, az akkor még kormányszóvivő Gál J. Zoltán rendszeres informális találkozókon tartott eligazítást a baloldali és liberális média képviselőinek. Ezekre a találkozókra a Népszabadság, a Magyar Hírlap és a Népszava mellett a TV2, az RTL Klub és az MTV képviselői kaptak meghívást. A Magyar Nemzet és egyebek mellett a Magyar Rádió távol tartását a kormányszóvivő akkor azzal indokolta, hogy újságírókkal és nem pártharcosokkal kíván tárgyalni. Nemrégiben hírt adtunk arról, hogy Lengyel László politológus is szervez hasonló találkozókat. Gyárfás Tamás, a Nap-kelte producere lapunk kérdésére elismerte a találkozók tényét, melyen részt vesz többek között a Népszabadság, a 168 Óra és a Népszava főszerkesztője is. Gyárfás szerint viszont ezek a találkozók nem szakmai, hanem „perszonális” jellegűek. Ilyen találkozón részt vett Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is.
Napirenden a Nap-kelte. A Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriumának elnöksége ma tárgyalhatja meg a Nap-kelte című információs műsor szerződését. A műsor gyártásáról szóló megállapodást a kuratórium közvetlenül a kormányváltás után kötötte Gyárfás Tamás cégével. A szerződés módosításának felülvizsgálatát Kozma Huba, a közalapítvány alelnöke kezdeményezte, mert az szerinte több ponton is kifogásolható, ellenkezik a televízió üzleti érdekeivel, és személyi összeférhetetlenség gyanúja is felmerül. A szerződést – annak értéke miatt – nem a tévé, hanem az azt felügyelő kuratórium kötötte a Sport Plusz Kft.-vel, ezért az MTV nem illetékes az ügy elbírálását illetően. Gyárfás cége közvetlenül nem kap pénzt a tévétől, viszont a műsorhoz kapcsolódó reklámidő értékesítésére kizárólagos joga van. Minthogy azonban reggelente mindkét közszolgálati csatornán látható a műsor, ráadásul az m2-n délutánonként a teljes anyagot megismétlik,
így Gyárfás Tamás – Kozma szerint – irreálisan nagy bevételhez jut. Az alelnök egyebek mellett kifogásolja a műsor arculatát is, továbbá azt, hogy Lakat T. Károly főszerkesztő nem a Sport Plusz Kft.-től, hanem az MTV-től kapja a fizetését. Az ORTT a műsort – annak baloldali elfogultsága és kiegyensúlyozatlansága miatt – rendszeresen elmarasztalja.