Hamar elkelhet a reptér

Az ÁPV Rt. tegnap egyfordulós zárt tendert írt ki, melyben a Budapest Airport (BA) Rt. 75 százalék mínusz egy szavazatnyi részvénycsomagját kínálja eladásra. Az érdekképviseletek elégedetlenek az egyeztetéssel, a Fidesz szerint pedig elkapkodott és szükségtelen a cég privatizációja.

Hunyor Erna
2005. 10. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közleményben tudatta lapunkkal tegnap az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt., hogy az igazgatóság megnevezte azt az öt befektetőt, amelyeket a BA Rt. értékesítésére kiírt tenderre meghív. A pályázatra a Fraport AG, a brit BAA International Ltd., a német Hochtief konzorcium, az ausztrál Macquarie Airports, és a dán Coppenhagen Airports adhatja be ajánlatát november 14-én. A dánok lapértesülések szerint nem vesznek részt a tenderen. A vagyonkezelő állítja: nyolc napon keresztül tárgyalt a BA Rt. üzemi tanácsával és az ott működő szakszervezetek képviselőivel, és több, munkavállalók számára kedvező elemet beépített a pályázati kiírásba. Az ÁPV Rt. továbbra is kész a konzultációra.
A Repülőtéri Minibusz Gépkocsivezetők Szakszervezetének elnöke, Kováts István az MTI-nek elmondta: hét napig tartottak az egyeztetések, de azok a munkáltató és az ÁPV Rt. hibájából formaiak voltak. A szakszervezet leginkább a hároméves kollektív szerződés megtartását szorgalmazza. Az érdekvédelem jogi véleményt kér, és ettől függően tervezi, demonstrálnak vagy sztrájkolnak-e. Kováts szerint a munkavállalók 93,6 százaléka elutasítja a magánosításnak ezt a formáját, ám a tőzsdei privatizációval egyetértenének.
Batiz András kormányszóvivő tegnapi közleményében olvasható: a kormány meggyőződése, hogy a Ferihegyi repülőtér fejlesztése a nemzet érdeke. Márton Attila, fideszes országgyűlési képviselő lapunknak úgy nyilatkozott: a párt fenntartja álláspontját, miszerint nem etikus, jogilag aggályos, szükségtelen a BA Rt. privatizációja. A bíróság által érvénytelennek nyilvánított korábbi fordulókból emeltek át elemeket a tegnap meghirdetett, új privatizációs pályázatba, ami ellentmond a jogerős ítéletnek, mivel az új eljárás lefolytatását írta elő. Márton szerint a kabinet ki akarja zárni az újabb befektetőket a privatizációból. Ezt támasztja alá a kéthetes pályázati beadási határidő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.